Jak dobrać rzęsy syntetyczne do klientki ?

Set artificial lashes white isolated background, eyelash extension.

Przedłużanie rzęs to prawdziwy „must have” każdej kobiety .

Zabieg stał się bardzo popularny , codziennie możemy zobaczyć wiele kobiet upiększających swoje oczy . Nic więc dziwnego że firmy zaopatrujące stylistki rzęs oferują wiele rodzajów rzęs do stylizacji . Rzęsy do wykonania zabiegu dzielimy na rzęsy naturalne wykonane z włosia norki , lisa lub ludzkiego włosia . Norkowe rzęsy pozyskiwane są z wyczesu norki , są farbowane oraz podkręcane , podobnie jest z rzęsami z lisa , z tą różnicą że włos nie jest poddany farbowaniu . Ze względu na naturalnie rudy odcień najwięcej wykorzystywane są przez Irlandki . Ludzkie włosie najmniej cieszy się zainteresowaniem .

W dobie dzisiejszej technologii oraz materiałów do wykonania rzęs , naturalne włosie zostało praktycznie wyparte z rynku przez rzęsy syntetyczne. Ten rodzaj rzęs wyprodukowany jest z tworzywa PBT – poli (tereftalan butylenu), dzięki niemu możemy uzyskać cieniutkie , elastyczne i nie odkształcające się rzęsy. Syntetyki  możemy podzielić na rzęsy : mink , silk oraz flat.

  • „Minki” mają imitować naturalną norkę będą więc matowe i kruczoczarne.
  • „Silki” jak nazwa wskazuje mają imitować jedwab będą bardziej błyszczące niż „minki”.
  • Rzęsy flat zostały zaprojektowane tak aby uzyskać efekt grubszej i bardziej wyrazistej linii rzęs przez spłaszczony kształt. Idealnie sprawdzą się w stylizacji metodą 1:1 lub u klientek z cienkimi i krótkimi rzęsami , gdzie stylizacja metodami większych objętości mogłaby za bardzo obciążyć naturalne rzęsy.

W asortymencie firmy Looksus Lashes możemy znaleźć wiele rodzajów rzęs : wszelkie skręty oraz grubości , rzęsy kolorowe i cudowne brązy. Każda stylistka znajdzie coś dla Siebie .

W tak ogromnym wyborze nasuwa się pytanie : jakie rzęsy dobrać do klientki ?

  • Przede wszystkim  należy zrobić wywiad z klientką : jakie są jej oczekiwania ?
  • Czy zależy jej na naturalnym efekcie , czy bardziej spektakularnej stylizacji ?
  • O jakich rzęsach marzy?

Później musimy dokonać oceny kondycji jej naturalnych rzęs . Mając te informację coraz bardziej przybliżamy się do wyboru odpowiednich rzęs. Kolejnym krokiem jest analiza kształtu i układu oka , przyjrzenie się czy są jakieś drobne mankamenty do skorygowania jak np. opadająca powieka lub za szeroko rozstawione oczy. Gdy już mamy pełen obraz możemy dobrać odpowiednie rzęsy i przystąpić do zabiegu stylizacji rzęs. Pamiętajmy że każda klientka jest inna , inne są jej potrzeby i upodobania .

Jako dobra stylistka rzęs należy wysłuchać klientki , ale i dobrać syntetyczne rzęsy (grubość , długość i jaką objętość ) do jej naturalnych rzęs tak aby w żadnym przypadku nie obciążyć ich. Zadowolenie klientki oraz polecenie do innym Waszej  pracy to najlepsza nagroda dla Was za dobrze wykonaną pracę. Życzę Wam powodzenia , samych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywania zabiegów stylizacji rzęs.                                                     

Zobacz także inne wpisy

blank

Farbowanie rzęs

Ciemna oprawa oka znacznie zmienia wygląd. Wiele kobiet decyduje się więc na malowanie rzęs tuszem, aby rzęsy miały ciemniejszy kolor oraz były pogrubione i wydłużone. Malowanie rzęs tuszem ma wiele korzyści, ponieważ rzęsy są długie i ciemne, jednak tusz może...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!