Jak dobrać rzęsy syntetyczne do klientki ?

Przedłużanie rzęs to prawdziwy „must have” każdej kobiety .

Zabieg stał się bardzo popularny , codziennie możemy zobaczyć wiele kobiet upiększających swoje oczy . Nic więc dziwnego że firmy zaopatrujące stylistki rzęs oferują wiele rodzajów rzęs do stylizacji . Rzęsy do wykonania zabiegu dzielimy na rzęsy naturalne wykonane z włosia norki , lisa lub ludzkiego włosia . Norkowe rzęsy pozyskiwane są z wyczesu norki , są farbowane oraz podkręcane , podobnie jest z rzęsami z lisa , z tą różnicą że włos nie jest poddany farbowaniu . Ze względu na naturalnie rudy odcień najwięcej wykorzystywane są przez Irlandki . Ludzkie włosie najmniej cieszy się zainteresowaniem .

W dobie dzisiejszej technologii oraz materiałów do wykonania rzęs , naturalne włosie zostało praktycznie wyparte z rynku przez rzęsy syntetyczne. Ten rodzaj rzęs wyprodukowany jest z tworzywa PBT – poli (tereftalan butylenu), dzięki niemu możemy uzyskać cieniutkie , elastyczne i nie odkształcające się rzęsy. Syntetyki  możemy podzielić na rzęsy : mink , silk oraz flat.

  • „Minki” mają imitować naturalną norkę będą więc matowe i kruczoczarne.
  • „Silki” jak nazwa wskazuje mają imitować jedwab będą bardziej błyszczące niż „minki”.
  • Rzęsy flat zostały zaprojektowane tak aby uzyskać efekt grubszej i bardziej wyrazistej linii rzęs przez spłaszczony kształt. Idealnie sprawdzą się w stylizacji metodą 1:1 lub u klientek z cienkimi i krótkimi rzęsami , gdzie stylizacja metodami większych objętości mogłaby za bardzo obciążyć naturalne rzęsy.

W asortymencie firmy Looksus Lashes możemy znaleźć wiele rodzajów rzęs : wszelkie skręty oraz grubości , rzęsy kolorowe i cudowne brązy. Każda stylistka znajdzie coś dla Siebie .

W tak ogromnym wyborze nasuwa się pytanie : jakie rzęsy dobrać do klientki ?

  • Przede wszystkim  należy zrobić wywiad z klientką : jakie są jej oczekiwania ?
  • Czy zależy jej na naturalnym efekcie , czy bardziej spektakularnej stylizacji ?
  • O jakich rzęsach marzy?

Później musimy dokonać oceny kondycji jej naturalnych rzęs . Mając te informację coraz bardziej przybliżamy się do wyboru odpowiednich rzęs. Kolejnym krokiem jest analiza kształtu i układu oka , przyjrzenie się czy są jakieś drobne mankamenty do skorygowania jak np. opadająca powieka lub za szeroko rozstawione oczy. Gdy już mamy pełen obraz możemy dobrać odpowiednie rzęsy i przystąpić do zabiegu stylizacji rzęs. Pamiętajmy że każda klientka jest inna , inne są jej potrzeby i upodobania .

Jako dobra stylistka rzęs należy wysłuchać klientki , ale i dobrać syntetyczne rzęsy (grubość , długość i jaką objętość ) do jej naturalnych rzęs tak aby w żadnym przypadku nie obciążyć ich. Zadowolenie klientki oraz polecenie do innym Waszej  pracy to najlepsza nagroda dla Was za dobrze wykonaną pracę. Życzę Wam powodzenia , samych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywania zabiegów stylizacji rzęs.                                                     

Zobacz także inne wpisy

Lifting rzęs – co powinnaś o nim wiedzieć?

Lifting rzęs to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością w salonach kosmetycznych ze względu na to, że efekt końcowy daje naturalny wygląd, nie powoduje ograniczeń oraz nie wymaga specjalnej pielęgnacji w domu. Lifting rzęs skierowany jest do zupełnie innej...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!