Jak przygotować hennę do brwi

Beautician stirs the color for eyebrows and prepares it for use. Closeup. Facial care and makeup in a professional salon.

Zabieg henny brwi i rzęs to jeden z podstawowych zabiegów w salonach kosmetycznych. Od dawien dawna cieszy się dużą popularnością ze względu na niedużą inwazyjność zabiegu, natychmiastowy efekt po oraz możliwości kolorystyczne wykorzystywanej henny. Jesteśmy w stanie zmieszać kolory, aby dopasować idealne dla klientki.

Po koloryzacji brwi i rzęs zyskamy dużo czasu, który poświęcamy na poranny makijaż. Twarz nabierze wyrazu, a w upalne dni nie ma sytuacji z rozmazanym makijażem wokół brwi lub rzęs.

Jak przy każdym zabiegu istnieją oczywiście przeciwwskazania.

Należą do nich:

  • Stany zapalne i alergiczne skóry,
  • jęczmień,
  • choroby zakaźne,
  • zapalenie spojówek,
  • alergia na hennę,
  • otarcia lub uszkodzenia skóry w okolicy oka.

Należy zwrócić szczególną uwagę na wyżej wymienione schorzenia, i wytłumaczyć wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem.

W jaki sposób przygotować hennę do brwi?

Na samym początku trzeba przeprowadzić analizę naturalnego koloru rzęs, brwi i włosów klientki oraz porozmawiać jaki efekt po jest pożądany. Po wywiadzie jesteśmy w stanie idealnie wykonać hennę taką jaką chce klientka.

Następnie należy oczyścić brwi za pomocą płynu micelarnego, aby zmyć z brwi resztki makijażu oraz zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego odcienia henny. Barwnik dobieramy indywidualnie i możemy zmieszać z innym odcieniem, aby uzyskać idealny dla klientki.

Przygotowując hennę Refectocil należy zmieszać około 2cm henny z 10 kroplami oksydantu Refectocil lub wodą utlenioną w celu uzyskania kremowej konsystencji. Jeżeli henna ma odpowiednią konsystencję należy ją precyzyjnie nałożyć za pomocą pędzelka na brwi. Zmyj produkt z włosków po upływie około 5-10 minut wodą za pomocą wacików. W razie konieczności powtórz czynność kilkakrotnie, aby mieć pewność, że henna została dokładnie zmyta oraz nigdzie nie ma jej pozostałości.

Po odbytej koloryzacji brwi, można przejść do regulacji brwi.

Henna brwi i rzęs

W salonie kosmetycznym wykonasz nie tylko hennę brwi, ale również rzęs. Decydując się na kompleksowy zabieg przyciemnienia brwi i rzęs, twoja oprawa oczu znacznie się zmieni, włoski zostaną przyciemnione, a spojrzenie będzie znacznie wyraźniejsze. W Looksus Lashes znajdziesz wiele kolorów henny oraz wszystkie potrzebne produkty potrzebne do zabiegu.

https://looksuslashes.pl/kategorie/henna-do-brwi-i-rzes/

Koloryzacja utrzymuje się do około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy ją ponownie wykonać.

Najpopularniejszy zabieg w salonie kosmetycznym

Zabieg henny na brwi i rzęsy to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki. Dzięki najnowszym produktom dostępnym na rynku, kosmetyczki są w stanie zrobić hennę na brwi, która da naturalny efekt. Wystarczy użyć odrobinę produktu jednego i drugiego koloru, aby po zmieszaniu uzyskać pożądany kolor. Najnowsze produkty pozwalają na zmieszanie produktu w całkowicie indywidualnych proporcjach czego efektem jest niestandardowy kolor,a co za tym idzie nieszablonowy efekt.

Wiele kobiet samodzielnie wykonuje sobie hennę brwi w domu. Biorąc pod uwagę możliwości indywidualnego doboru koloru do danego typu urody trzeba pamiętać, że wykonując hennę w domu, posiadając tylko jeden kolor i znikome umiejętności i doświadczenie w tym temacie oprócz tutoriali „henna brwi krok po kroku”, nie będzie to najlepszy pomysł.

Profesjonalna stylistka zna zasady doboru odpowiedniego koloru do klientki, a przede wszystkim wie jak wykonać rysunek aby jedna brew była równa drugiej. To, w jaki sposób nadać brwiom odpowiednim kształt stylistka nauczy się na profesjonalnym szkoleniu, dlatego najlepszym sposobem na posiadanie ładnych brwi jest skorzystanie z usługi profesjonalnej stylistki brwi.

Zobacz także inne wpisy

blank

Eyelinery do rzęs – Ranking produktów

Rzęsy naturalne nie zawsze są takiej długości oraz grubości jakiej byśmy chcieli. Przedłużanie rzęs nie zawsze może być wykonywane u każdego. Alergia uniemożliwia wykonanie tego zabiegu. W takiej sytuacji warto zainteresować się alternatywą. Marzenie o długich i gęstych rzęsach jest...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!