Jak przygotować hennę do brwi

Beautician stirs the color for eyebrows and prepares it for use. Closeup. Facial care and makeup in a professional salon.

Zabieg henny brwi i rzęs to jeden z podstawowych zabiegów w salonach kosmetycznych. Od dawien dawna cieszy się dużą popularnością ze względu na niedużą inwazyjność zabiegu, natychmiastowy efekt po oraz możliwości kolorystyczne wykorzystywanej henny. Jesteśmy w stanie zmieszać kolory, aby dopasować idealne dla klientki.

Po koloryzacji brwi i rzęs zyskamy dużo czasu, który poświęcamy na poranny makijaż. Twarz nabierze wyrazu, a w upalne dni nie ma sytuacji z rozmazanym makijażem wokół brwi lub rzęs.

Jak przy każdym zabiegu istnieją oczywiście przeciwwskazania.

Należą do nich:

  • Stany zapalne i alergiczne skóry,
  • jęczmień,
  • choroby zakaźne,
  • zapalenie spojówek,
  • alergia na hennę,
  • otarcia lub uszkodzenia skóry w okolicy oka.

Należy zwrócić szczególną uwagę na wyżej wymienione schorzenia, i wytłumaczyć wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem.

W jaki sposób przygotować hennę do brwi?

Na samym początku trzeba przeprowadzić analizę naturalnego koloru rzęs, brwi i włosów klientki oraz porozmawiać jaki efekt po jest pożądany. Po wywiadzie jesteśmy w stanie idealnie wykonać hennę taką jaką chce klientka.

Następnie należy oczyścić brwi za pomocą płynu micelarnego, aby zmyć z brwi resztki makijażu oraz zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego odcienia henny. Barwnik dobieramy indywidualnie i możemy zmieszać z innym odcieniem, aby uzyskać idealny dla klientki.

Przygotowując hennę Refectocil należy zmieszać około 2cm henny z 10 kroplami oksydantu Refectocil lub wodą utlenioną w celu uzyskania kremowej konsystencji. Jeżeli henna ma odpowiednią konsystencję należy ją precyzyjnie nałożyć za pomocą pędzelka na brwi. Zmyj produkt z włosków po upływie około 5-10 minut wodą za pomocą wacików. W razie konieczności powtórz czynność kilkakrotnie, aby mieć pewność, że henna została dokładnie zmyta oraz nigdzie nie ma jej pozostałości.

Po odbytej koloryzacji brwi, można przejść do regulacji brwi.

Henna brwi i rzęs

W salonie kosmetycznym wykonasz nie tylko hennę brwi, ale również rzęs. Decydując się na kompleksowy zabieg przyciemnienia brwi i rzęs, twoja oprawa oczu znacznie się zmieni, włoski zostaną przyciemnione, a spojrzenie będzie znacznie wyraźniejsze. W Looksus Lashes znajdziesz wiele kolorów henny oraz wszystkie potrzebne produkty potrzebne do zabiegu.

https://looksuslashes.pl/kategorie/henna-do-brwi-i-rzes/

Koloryzacja utrzymuje się do około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy ją ponownie wykonać.

Najpopularniejszy zabieg w salonie kosmetycznym

Zabieg henny na brwi i rzęsy to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki. Dzięki najnowszym produktom dostępnym na rynku, kosmetyczki są w stanie zrobić hennę na brwi, która da naturalny efekt. Wystarczy użyć odrobinę produktu jednego i drugiego koloru, aby po zmieszaniu uzyskać pożądany kolor. Najnowsze produkty pozwalają na zmieszanie produktu w całkowicie indywidualnych proporcjach czego efektem jest niestandardowy kolor,a co za tym idzie nieszablonowy efekt.

Wiele kobiet samodzielnie wykonuje sobie hennę brwi w domu. Biorąc pod uwagę możliwości indywidualnego doboru koloru do danego typu urody trzeba pamiętać, że wykonując hennę w domu, posiadając tylko jeden kolor i znikome umiejętności i doświadczenie w tym temacie oprócz tutoriali „henna brwi krok po kroku”, nie będzie to najlepszy pomysł.

Profesjonalna stylistka zna zasady doboru odpowiedniego koloru do klientki, a przede wszystkim wie jak wykonać rysunek aby jedna brew była równa drugiej. To, w jaki sposób nadać brwiom odpowiednim kształt stylistka nauczy się na profesjonalnym szkoleniu, dlatego najlepszym sposobem na posiadanie ładnych brwi jest skorzystanie z usługi profesjonalnej stylistki brwi.

Zobacz także inne wpisy

blank

Farbowanie rzęs

Ciemna oprawa oka znacznie zmienia wygląd. Wiele kobiet decyduje się więc na malowanie rzęs tuszem, aby rzęsy miały ciemniejszy kolor oraz były pogrubione i wydłużone. Malowanie rzęs tuszem ma wiele korzyści, ponieważ rzęsy są długie i ciemne, jednak tusz może...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!