Laminacja brwi – co powinnaś o niej wiedzieć?

Laminacja rzęs:

Na przełomie wieków moda na brwi dynamicznie się zmieniała. Zaczynając od starożytności, gdzie brwi były całkiem golone, a potem były grubo rysowane na czarno, poprzez lata 70′ gdzie brwi były głownie bardzo cienkie i wyraziste, aż do XXI wieku, w którym to kobiety bardzo dbają o swoje brwi i dążą do ich perfekcyjnego wyglądu.

Mamy teraz wiele różnych zabiegów, dzięki którym możemy jak najbardziej przybliżyć się do wymarzonego kształtu brwi. I tak zaczynając od zwykłego farbowania farbką/henną, poprzez hennę pudrową, aż do laminacji brwi.
I właśnie o tym sobie dziś porozmawiamy 😉

Co to właściwie jest laminacja brwi?

Ogólnie prostszymi słowami można to porównać do „trwałej” 🙂 Podczas tego zabiegu dobieramy i ustalamy indywidualnie z każdą klientką odpowiedni kształt brwi. Tu mamy pełną dowolność, ponieważ możemy ułożyć włoski w bardzo naturalny sposób lub możemy zrobić bardzo mocno zaczesane do góry, wręcz „krzaczaste” brwi. Oczywiście efekt też zależy od ilości i jakości włosków.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg laminacji brwi?

  • dla osób, które mają niesfornie układające się włoski. Zabieg ten ma wtedy na celu ujarzmienie ich poprzez ich odpowiednie ułożenie w trakcie zabiegu.
  • dla osób, które mają małą ilość włosków i chcą nadać objętości swoim brwiom. Taki efekt da się otrzymać poprzez odpowiednie zaczesanie brwi podczas zabiegu.
  • dla osób, które chcą ukryć mankamenty typu blizna (widoczne na zdjęciu poniżej)

Dodatkowym atutem laminacji brwi jest ich intensywna regeneracja i odżywienie. Dzięki temu włoski stają się grubsze, gęstsze i bardziej błyszczące.
Sama procedura zabiegu polega na trwałej zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosów na skutek działania kwasu tioglikolowego, który ma wpływ na wiązania dwusiarczkowe, co oznacza, że w pierwszym etapie rozrywa je, a następnie tworzy nowe.

Podczas zabiegu łuska włosa zostaje otwarta, dlatego ważnym etapem jest regeneracja. Należy zastosować preparaty, które zawierają w swym składzie olejki roślinne lub keratynę. Preparaty te dodatkowo poprawiają kondycję oraz elastyczność włosków, a także przywracają odpowiednie natłuszczenie oraz nadają blask.

Dodatkowo w trakcie zabiegu wykonywane jest farbowanie włosków farbką (o ile nie występuje uczulenie na hennę). Należy pamiętać, że nie łączymy ze sobą zabiegu laminacji z henną pudrową, ponieważ przy laminacji łuski włosa otwierają się a henna pudrowa może je wysuszać. Dlatego henna pudrowa powinna być wykonana minimum 2 tygodnie po laminacji brwi.

Ile utrzymuje się efekt laminacji rzęs?

Efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. Jest to oczywiście spowodowane wypadaniem włosków. Brwi nagle nie zatracą z dnia na dzień swojego wyglądu. Zlaminowany stary włos traci swoją żywotność i wypada, a na jego miejsce rośnie nowy nie zlaminowany włos. Taka wymiana włosków trwa właśnie 6-8 tygodni.

Po wykonanym zabiegu przez dobę nie należy moczyć ani trzeć brwi. Dodatkowo dobrze jest wspomóc się po zabiegu mydełkiem/ woskiem lub żelem do stylizacji brwi. Preparaty te pozwolą nam dłużej cieszyć się idealnym ułożeniem i kształtem brwi.

Zobacz także inne wpisy

blank

Najlepsze sztuczne rzęsy – Ranking produktów

Wybór sztucznych rzęs w dzisiejszych czasach nie jest wcale taki łatwy. Rynek oferuje mnóstwo rodzajów sztucznych rzęs, które używane są do zabiegu przedłużania i zagęszczania, ale również do codziennego użytku. Czym się kierując podczas wyboru, aby wybrać te najlepsze? W...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!