Laminacja brwi – co powinnaś o niej wiedzieć?

Laminacja rzęs:

Na przełomie wieków moda na brwi dynamicznie się zmieniała. Zaczynając od starożytności, gdzie brwi były całkiem golone, a potem były grubo rysowane na czarno, poprzez lata 70′ gdzie brwi były głownie bardzo cienkie i wyraziste, aż do XXI wieku, w którym to kobiety bardzo dbają o swoje brwi i dążą do ich perfekcyjnego wyglądu.

Mamy teraz wiele różnych zabiegów, dzięki którym możemy jak najbardziej przybliżyć się do wymarzonego kształtu brwi. I tak zaczynając od zwykłego farbowania farbką/henną, poprzez hennę pudrową, aż do laminacji brwi.
I właśnie o tym sobie dziś porozmawiamy 😉

Co to właściwie jest laminacja brwi?

Ogólnie prostszymi słowami można to porównać do „trwałej” 🙂 Podczas tego zabiegu dobieramy i ustalamy indywidualnie z każdą klientką odpowiedni kształt brwi. Tu mamy pełną dowolność, ponieważ możemy ułożyć włoski w bardzo naturalny sposób lub możemy zrobić bardzo mocno zaczesane do góry, wręcz „krzaczaste” brwi. Oczywiście efekt też zależy od ilości i jakości włosków.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg laminacji brwi?

  • dla osób, które mają niesfornie układające się włoski. Zabieg ten ma wtedy na celu ujarzmienie ich poprzez ich odpowiednie ułożenie w trakcie zabiegu.
  • dla osób, które mają małą ilość włosków i chcą nadać objętości swoim brwiom. Taki efekt da się otrzymać poprzez odpowiednie zaczesanie brwi podczas zabiegu.
  • dla osób, które chcą ukryć mankamenty typu blizna (widoczne na zdjęciu poniżej)

Dodatkowym atutem laminacji brwi jest ich intensywna regeneracja i odżywienie. Dzięki temu włoski stają się grubsze, gęstsze i bardziej błyszczące.
Sama procedura zabiegu polega na trwałej zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosów na skutek działania kwasu tioglikolowego, który ma wpływ na wiązania dwusiarczkowe, co oznacza, że w pierwszym etapie rozrywa je, a następnie tworzy nowe.

Podczas zabiegu łuska włosa zostaje otwarta, dlatego ważnym etapem jest regeneracja. Należy zastosować preparaty, które zawierają w swym składzie olejki roślinne lub keratynę. Preparaty te dodatkowo poprawiają kondycję oraz elastyczność włosków, a także przywracają odpowiednie natłuszczenie oraz nadają blask.

Dodatkowo w trakcie zabiegu wykonywane jest farbowanie włosków farbką (o ile nie występuje uczulenie na hennę). Należy pamiętać, że nie łączymy ze sobą zabiegu laminacji z henną pudrową, ponieważ przy laminacji łuski włosa otwierają się a henna pudrowa może je wysuszać. Dlatego henna pudrowa powinna być wykonana minimum 2 tygodnie po laminacji brwi.

blank

Ile utrzymuje się efekt laminacji rzęs?

Efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. Jest to oczywiście spowodowane wypadaniem włosków. Brwi nagle nie zatracą z dnia na dzień swojego wyglądu. Zlaminowany stary włos traci swoją żywotność i wypada, a na jego miejsce rośnie nowy nie zlaminowany włos. Taka wymiana włosków trwa właśnie 6-8 tygodni.

Po wykonanym zabiegu przez dobę nie należy moczyć ani trzeć brwi. Dodatkowo dobrze jest wspomóc się po zabiegu mydełkiem/ woskiem lub żelem do stylizacji brwi. Preparaty te pozwolą nam dłużej cieszyć się idealnym ułożeniem i kształtem brwi.

Zobacz także inne wpisy

blank

Primer do rzęs jak używać

Każda klientka oraz stylistka marzy, aby aplikacja rzęs była trwała. Będzie tak tylko wtedy, kiedy rzęsy będą odpowiednio przygotowane przed zabiegiem oraz w jaki sposób klientka będzie dbała o rzęsy po zabiegu. Do przygotowania rzęs do zabiegu, stylistki używają kilku...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!