Odżywka do rzęs, jaką wybrać?

Young woman applying oil onto her eyelashes near mirror indoors

Kiedy szukamy informacji jaką wybrać odżywkę do rzęs, zazwyczaj jesteśmy w sytuacji kiedy nasze rzęsy są osłabione, cienkie, rzadkie czy też krótkie.

Na rynku jest wiele odżywek do rzęs, zostaje pytanie, jaką wybrać?

Tak naprawdę odżywki dzielą się na dwa rodzaje. Chemiczne lub naturalne. Zacznę od chemicznych, decyzje zostawiam Wam.

Odżywki stymulujące porost rzęs

Dostępne są w drogeriach stacjonarnych lub internetowych.

Efekty po używaniu tych produktów są widoczne po około miesiącu od używania, lecz czy są bezpieczne?

Główną substancją wpływającą na stymulację wzrostu rzęs jest bimatoprost. Stworzona była dla osób po chemioterapii, dla szybkiego wzrostu rzęs.

Bimatoprost – organiczny związek chemiczny, syntetyczny prostamid, który w działaniu przypomina naturalne prostaglandyny. Jest wykorzystywany w kroplach do oczu obniżających ciśnienie śródgałkowe i okołogałkowe oraz w kosmetykach do zwiększania wzrostu rzęs.

Bardzo częstym działaniem nieporządnym jest zaczerwienienie na powiece przy linii rzęs, tam gdzie nakładamy odżywkę. Są to przekrwione naczynka krwionośne.

Przy używaniu tych odzywek, rzęsy są nienaturalnie długie, może dojść do stałego zburzenia wzrostu rzęs, watro więc przemyśleć czy oczekujemy właśnie takiego efektu.

Naturalne odżywki do rzęs

Pamiętajmy, rzęsy stworzone są po to, by chronić nasze oko, zadbajmy zatem o nie najlepiej jak możemy.

Jednym z najczęściej polecanych oraz stosowanych produktów do wzmocnienia rzęs są oleje pochodzenia naturalnego.

Polecam olejowanie rzęs olejkiem rycynowym, migdałowym, lub z nasion winogron. Produkt nakładamy na szczoteczkę do rzęs, (wystarczy jedna kropla), i wyczesujemy rzęsy.

Pamiętaj! Wymieniaj często szczoteczkę po olejowaniu rzęs!

Olejek rycynowy: Olej rycynowy jest produktem pochodzenia roślinnego, który wytłacza się z nasion rącznika pospolitego. Roślina ta jest uprawiana bardzo często w polskich ogrodach. W stanie dzikim można ją spotkać w Indiach i Afryce. Wśród najważniejszych zalet tego produktu można wymienić: właściwości nawilżające, działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne.

Zachowajmy jednak umiar, gdyż ma on gęstą konsystencję i w nadmiarze może zatykać pory.

Olejek migdałowy: Olej migdałowy to jasnożółta, przejrzysta, gęsta ciecz o lekkiej konsystencji i charakterystycznym słodkawym zapachu. Po rozprowadzeniu na rzęsach, pozostaw na całą noc, rano dokładnie umyj oczy. Wieczorem ponownie nałóż olej na rzęsy. Olej migdałowy zawiera kwasy fenolowe, flawonoidy, kwas ferulowy, proteiny, magnez, mangan, potas, fosfor oraz witaminy: A, E, B1, B2 i B6. Nie należy podgrzewać go w wysokich temperaturach, aby nie stracił swoich dobroczynnych właściwości.

Olejek z nasion winogron: Olejek z pestek winogron to jeden z tych olejów roślinnych, o których możemy powiedzieć, że ma niezwykłe właściwości. Wynikają one przede wszystkim z tego, że wyróżnia się on bardzo dużą, większą niż w innych olejach, zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (stanowią one ponad 90% jego składu). Zawiera w składzie bardzo dużo witaminy E, flawonoidy, lecytynę oraz przeciwutleniacz o nazwie rezweratol o bardzo silnych właściwościach ochronnych.

Polecam również suplementację od środka:

Przyjmuj witaminę C – jest przeciwutleniaczem, który zapobiega wypadaniu włosów w tym ( rzęs ).

Witamina B7 – ma wpływ na produkcję kwasów tłuszczowych, które odżywiają mieszki włosowe.

Na koniec, jedna z moich ulubionych odżywek „domowej roboty”

Dwie krople olejku rycynowego wymieszaj z dwoma kropelkami esencji z kapsułek A+E. Taka odżywka wzmacnia włoski, przyspiesza ich wzrost i lekko je przyciemnia.

Zobacz także inne wpisy

blank

Farbowanie rzęs

Ciemna oprawa oka znacznie zmienia wygląd. Wiele kobiet decyduje się więc na malowanie rzęs tuszem, aby rzęsy miały ciemniejszy kolor oraz były pogrubione i wydłużone. Malowanie rzęs tuszem ma wiele korzyści, ponieważ rzęsy są długie i ciemne, jednak tusz może...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!