Wypadanie rzęs jesienią

Beautiful woman with long eyelashes and with beautiful smokey eyes makeup holds yellow leaves near the face. Eyes close up. Looking at the camera

Każdego roku mniej więcej o tej samej porze zaczynają się problemy z rzęsami. Wiele klientek skarży się, że zauważają, że rzęsy są rzadsze, a nawet wizyty na uzupełnienie muszą być częstsze. Co się takiego dzieje w tym okresie?

To nic innego jak przesilenie jesienne. Nasz organizm fizjologicznie jest osłabiony i poprzez obserwację włosów oraz rzęs możesz dojrzeć, że to właśnie ten czas. Głównym winowajcom jest hormon estrogen, który znacznie spada po okresie letnim gdzie jego poziom był wysoki. Podwyższa się za to poziom testosteronu, który powoduje wypadanie rzęs i włosów.

Jest to proces fizjologiczny, który występuje w u każdego i trwa około 4-6 tygodni. Nie należy wpadać w panikę i przeczekać ten okres cierpliwie. Warto zadbać o siebie szczególnie w tym okresie. Osłabienie organizmu jest większe i może się przyczynić do infekcji, zmęczenia i osłabienia.

Na pierwszym miejscu zadbaj o swoją dietę. Wzbogać ją o nienasycone kwasy tłuszczowe, warzywa i owoce, pij dużo wody, możesz przyjmować suplementy, które korzystnie wpływają na włosy, skórę i paznokcie, aby zadbać o organizm od środka.
Porozmawiaj ze swoją stylistką na temat aplikacji odciążeniowych. Polega to na tym, że przez okres jesienny wykonuje się znacznie lżejszą aplikację z krótszymi rzęsami. Dzięki temu rzęsy zostaną odciążone.
Dbaj o higienę rzęs tak jak dotychczas oraz stosuj produkty specjalnego przeznaczenia, aby nie wysuszyły włosa oraz powieki.

Pamiętaj, że ten okres jest przejściowy i pamiętając o zdrowej diecie, suplementach i spokojnym trybie życia. To z pewnością Ci pomoże i przejdziesz ten okres łagodnie. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaufać swojej stylistce, która zaoferuje aplikacje odciążeniowe celem regeneracji rzęs. Stylistka rzęs doskonale widzi jak aura jesienna wpływa na rzęsy, dlatego z pewnością zaproponuje korzystne rozwiązanie.

Alternatywa dla zabiegu przedłużania rzęs

Jeżeli Twoja klientka zdecyduje się, aby w okresie jesienno – zimowym zrobić przerwę w zabiegu przedłużania rzęs to poinformuj ją, że istnieje sposób, aby oprawa oka była taka jak z rzęsami przedłużonymi.
W Looksus Lashes występują rzęsy na pasku oraz magnetyczne rzęsy na pasku.

Dostępne są różne rodzaje rzęs przeznaczone na takie okazje jak np. wesele, wieczorne wyjście na miasto lub do codziennego makijażu. Rzęsy przykleisz za pomocą specjalnego eyelinera kleju, który jest w postaci pisaka lub w pędzelku.

Polecane produkty

Zobacz także inne wpisy

blank

Farbowanie rzęs

Ciemna oprawa oka znacznie zmienia wygląd. Wiele kobiet decyduje się więc na malowanie rzęs tuszem, aby rzęsy miały ciemniejszy kolor oraz były pogrubione i wydłużone. Malowanie rzęs tuszem ma wiele korzyści, ponieważ rzęsy są długie i ciemne, jednak tusz może...
Czytaj dalej
0
Produkt
Ilość
Wartość

W koszyku nie ma żadnych produktów. Dodaj coś!