Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy rzęsy odrastają?

2024-05-23

Czy rzęsy odrastają?

Czy rzęsy odrastają?

To zagwozdka wśród wielu klientek, które korzystają z zabiegu przedłużania rzęs. Dlaczego?

Wiele klientek myśli, że rzęsy nie wypadają, a jeśli wypadną po zabiegu przedłużania rzęs to na pewno dlatego, że zostały zniszczone. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, że rzęsy sztuczne są na tyle źle dobrane i przeciążają rzęsy naturalne, że rzęsy wypadają, ponieważ zostały osłabione. Mieszek włosowy jest na tyle obciążony, że nie daje rady utrzymać sztucznej rzęsy. To jest sytuacja, która wynika z braku doświadczenia stylistki.

Kiedy zabieg jest wykonany u wykwalifikowanej kosmetyczki, stylistki rzęsy wypadają zgodnie ze swoim cyklem. Jest to proces fizjologiczny, który występuje u każdego.

Wzrost rzęs a przedłużanie rzęs

Rzęsy przedłużane lub nie przedłużane rosną. Żywotność rzęs u każdego jest inna. Rzęsy naturalne żyją około 90 dni. Każda rzęsa rośnie naturalnie i wypada cyklicznie, tak samo jak włosy na głowie.

Możemy wyróżnić trzy fazy wzrostu rzęs:

Anagen, katagen oraz telogen.

Okres anagenu to jedyna aktywna faza wzrostu rzęs. Faza trwa około 4-5 tygodni. Każda rzęsa rośnie do określonej długości, a następnie przestaje rosnąć. Rzęsy i mieszki włosowe są połączone skąd czerpią składniki odżywcze i dlatego rosną. Wbrew pozorom są to rzęsy najsilniejsze. Są one krótkie, ale na tyle silne, aby udźwignąć ciężar rzęsy syntetycznej.

Warto pamiętać, aby do rzęs w fazie anagenu przyklejać krótsze rzęsy, gdyż są to rzęsy, które bardzo szybko rosną i odrost będzie bardzo widoczny. W ten sposób unikniemy również wykręcania się rzęs, które mogą powodować dyskomfort.

Katagen to faza spoczynku. Trwa około 2-3 tygodnie. Cebulka kurczy się i następuje stopniowe wysuwanie się rzęsy z mieszka włosowego. Rzęsa urosła do swojej długości jednak jeszcze nie wypada. Rzęsy te są najbardziej lubiane przez stylistki ze względu na ich długość oraz fakt, że na nich rzęsa będzie się utrzymywać najdłużej zanim wypadnie.

Faza telogenu trwa około 4-5 tygodni. Jest to tzw. bierna faza wzrostu rzęs. Komórka mieszka włosowego obumiera. Rzęsa wydaje się, że jest długa i silna, jednak są to tylko pozory. Rzęsa nie jest już ukorzeniona, dodatkowo jest obciążona przez sztuczną rzęsę, więc jest ciągnięta w dół co tylko przyspieszy jej wypadnięcie. Rzęsa jest wypchnięta przez nowo wyrastającą rzęsę, która jest w fazie wczesnego anagenu.

Prawidłowo dobrane sztuczne rzęsy podczas zabiegu nie spowodują przeciążeń. W rękach stylistki jest stan rzęs. Jeśli nie zostaną obciążone to ich wzrost będzie bez zarzutu i kondycja będzie niezmieniona.

Na pytanie czy rzęsy odrastają należy odpowiedzieć jak najszybciej, aby rozwiać wątpliwości klientki do wykonania zabiegu. Proces wypadania rzęs jest również bardzo istotny do wyjaśnienia. Dlaczego tak się dzieje, jak długo odrastają rzęsy, z czym się wiąże wypadanie rzęs oraz wszystkie inne ważne pytania.

Dlaczego jesienią jest wzmożone wypadanie rzęs?

W okresie jesiennym można zauważyć, że wypadanie włosów, a także własnych rzęs jest znacznie wzmożone.

Dlaczego tak się dzieje?

To nic innego jak przesilenie jesienne. Organizm jest fizjologicznie osłabiony i dlatego jest widoczny problem z rzęsami. Winowajcą jest hormon estrogen, którego poziom znacznie spada po okresie letnim, gdzie wtedy jego poziom był bardzo wysoki. Podnosi się zaś poziom testosteronu, który powoduje, że rzęsy i włosy wypadają.

Jest to proces fizjologiczny, który trwa około 4-6 tygodni. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ten czas minie i wszystko wróci do normy.

Jest to świetny moment, aby ze szczególną uwagą zadbać o siebie, gdyż organizm jest osłabiony i bardziej podatny na infekcje.

Czy rzęsy odrastają? Oczywiście, że tak. Po upływie 4-6 tygodni wszystko wróci do normy, i cykl będzie taki jak wcześniej.

Co możesz zrobić w tym czasie, aby korzystnie wpłynąć na stan włosków?

Warto wzbogacić swoją dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe, warzywa, owoce, odpowiednie ilości wody. Dostarczając rzęsom witaminy na pewno wzmocnisz je od środka i korzystnie wpłyniesz na ich stan. Czas odrastania nie będzie się dłużył, a to raptem kilka tygodni.

Nie jest konieczne, aby w tym okresie zaprzestać wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Stylistka powinna zaproponować wykonanie aplikacji odciążeniowej.

Na czym to polega?

Stylistka przedłuża rzęsy cieńsze niż te, które zwykle doklejała. System ten pozwala na odciążenie, ale jednocześnie nie ma konieczności zrezygnowania z zabiegu przedłużania rzęs. Bardzo korzystne wyjście dla klientek, które nie wyobrażają sobie zrezygnować z przedłużania rzęs.

Jak wspomagać odrastanie rzęs?

Dbając odpowiednio o stan zdrowia jesteśmy w stanie wpłynąć na kondycję rzęs. Warto spożywać suplementy diety, które wzmacniają naturalne rzęsy, pogrubiają. Biotyna to jeden z popularniejszych suplementów, który jest sprawdzony i polecany przez wiele kobiet. Zawiera ona cząsteczki siarki, która jest potrzebna do budowania keratyny, a jak wiemy, podstawowym budulcem włosa jest właśnie keratyna.

Biotyna jest w stanie nie tylko przyspieszyć odrastanie rzęs, ale również wzmocnić ich kondycję. Rzęsy odrosną mocniejsze i grubsze.

Innym sposobem, który cieszy się dużą popularnością od dawien dawna jest smarowanie rzęs i brwi olejkiem rycynowym. Olejek rycynowy to produkt, który nie dość, że wpływa korzystnie na odbudowę rzęs, ich pogrubienie to jego cena jest bardzo atrakcyjna. Zawiera witaminę E, minerały oraz białka i kwasy tłuszczowe. Wszystko to korzystnie wpłynie na włoski brwi i rzęs.

Aby nałożyć olejek rycynowy na rzęsy, należy zmyć makijaż oczu. Kiedy rzęsy będą oczyszczone, można przejść do nałożenia naturalnej odżywki. Olej rycynowy nakładamy na rzęsy za pomocą szczoteczki, która jest używana do rozczesywania rzęs podczas zabiegu przedłużania.

Nadmiar olejku należy odsączyć, następnie nałożyć po całej długości rzęs. Powtarzamy tą czynność jednak z dużą ostrożnością, aby olejek rycynowy nie dostał się do oczu. Pamiętaj, że używając nowe preparaty i produkty zawsze może wystąpić reakcja alergiczna. Delikatne, wrażliwe powieki mogą zareagować reakcją alergiczną i mogą wystąpić takie objawy jak: swędzenie, pieczenie, łzawiące oczy. Reakcja alergiczna powiek występuje bardzo rzadko, gdyż olejek wykazuje obojętność alergiczną, jednak należy mieć na uwadze, że w wyjątkowych sytuacjach uczulenie może wystąpić.

Należy pamiętać, że naturalna odżywka wpłynie korzystnie na naturalne rzęsy po regularnym stosowaniu przez kilka tygodni. Należy uzbroić się w cierpliwość i z biegiem czasu będą mocne i długie rzęsy.

Bardziej inwazyjną metodą, aby wspomóc porost rzęs jest stosowanie odżywki lub serum. Produkty te zawierają składniki, które agresywnie działają i rzęsy odrosną szybko i do nienaturalnych długości. Taki produkt zazwyczaj smaruje się na górnej powiece jak najbliżej linii rzęs.

Pytanie czy takie produkty są bezpieczne? Jeśli zostały dopuszczone do użytku w obrębie oka to na pewno. Jednak efekty po zabiegu są nienaturalne, a delikatny obszar powieki, gdzie jest aplikowana odżywka jest zazwyczaj znacznie podrażniony. Zdarza się, że po zaprzestaniu używania niektórych odżywek efekt automatycznie znika. Rzęsy się kruszą i wypadają.

Warto więc szukać takich odżywek, które nadmiernie nie stymulują wzrostu rzęs, są bezpieczne dla zdrowia i miejsca aplikacji.

Czy rzęsy odrastają

Proces odrastania rzęs występuje u każdego. Jest to proces fizjologiczny, jednak u niektórych może być to długi czas.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs nie powoduje uszkodzeń pod warunkiem, że jest prawidłowo wykonane. Warto wybierać więc stylistki, które odbyły profesjonalne szkolenia, aby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany profesjonalnie. Warto poszukać w internecie lub wśród znajomych opinii, która pomoże z wyborem odpowiedniego specjalisty.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel