Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy sztuczne rzęsy trzeba zdjąć na noc?

2024-05-23

Czy sztuczne rzęsy trzeba zdjąć na noc?

Czy sztuczne rzęsy trzeba zdjąć na noc?

Pytanie to, często pojawia się wśród kobiet i jest tematem do dyskusji. Jak to właściwie jest z rzęsami? Czy trzeba je zdjąć na noc ?

Wszystko zależy o jakich rzęsach mówimy. Sztuczne rzęsy mogą być na pasku lub w kępkach doklejone podczas wykonywania makijażu. Mogą być także przedłużone u profesjonalnej stylistki.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 lub objętościową

Profesjonalne przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym polega na doklejeniu kępki rzęs lub jednej rzęsy do naturalnej rzęsy. Czynność ta wykonywana jest przez wykwalifikowaną stylistkę, która dokładnie wie jak wykonać zabieg, aby był estetyczny i przede wszystkim bezpieczny. Do zabiegu używamy specjalnego kleju, który ma trwałość nawet do 8 tygodni. Aplikacja utrzymuje się więc na dłuższy czas. Rzęsy należy uzupełniać co około 3 tygodnie, ponieważ wypadają one z naturalnymi zgodnie z procesem wzrostu włosa. W związku, że każda rzęsa jest w innej fazie wzrostu, zaleca się uzupełnienie co 3 tygodnie, aby utrzymać efekt gęstych i długich rzęs.

Rzęsy używane podczas przedłużania rzęs używa się tylko raz. Nie można ich ponownie użyć. Dlatego też nie zdejmuje się ich na noc. Byłoby to bardzo trudne do wykonania, ponieważ na jednym oku jest 50 – 150 rzęs naturalnych. Ponadto do zabiegu użyty jest mocny klej, którego usunięcie możliwe jest tylko i wyłącznie przy użyciu removera.

 
Usunięcie rzęs za pomocą removera możliwe jest tylko przez kosmetyczkę. Nie ma możliwości wykonania tego samodzielnie. Kategorycznie zabrania się używania tłustych kremów i płatków kosmetycznych jako sposób na zdjęcie rzęs. Nie jest to dobry pomysł i może spowodować mocne podrażnienie.

Przedłużane rzęsy wykonane u kosmetyczki nie wymagają zdjęcia na noc. Możesz cieszyć się nimi przez dłuższy czas.

Założenie sztucznych rzęs na pasku

Innym rodzajem rzęs są rzęsy na pasku. Aby przykleić sztuczne rzęsy na pasku potrzebny jest specjalny klej. Różni się on od tego, który jest używany do przedłużania rzęs w gabinecie kosmetycznym. Jest słabszy, ale na tyle mocny, że rzęsy utrzymają się całą noc, a nawet kilkanaście godzin. Rzęsy na pasku bardzo często używane są przez makijażystki, które dopełniają makijaż długimi i gęstymi rzęsami.

Jak zakładane są rzęsy na pasku ?

Najczęściej rzęsy na pasku używane są na wielkie wyjścia, bal przebierańców, specjalne okazje, ale również podczas codziennego makijażu. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj rzęs zostanie wybrany.

Na samym początku należy dokładnie dopasować rozmiar paska rzęs do długości powieki. Jeśli są za długie to wystarczy je delikatnie obciąć. Nie ma możliwości, aby paski sztucznych rzęs były za długie lub za krótkie.

Aby przykleić sztuczne rzęsy na pasku należy użyć kleju eyelinera. Nakładanie kleju jest bardzo proste. Klej ten jest w postaci pisaka w wersji bezbarwnej oraz czarnej lub z pędzelkiem.

Eyeliner z pędzelkiem dedykowany jest dla magnetycznych rzęs na pasku. Paski zawierają magnesy, które łączą się z drobinkami magnesów zawartych w eyelinerze.

Za pomocą eyelinera należy narysować kreskę blisko linii rzęs dokładnie tak samo jak klasycznym. Czynność tę warto powtórzyć i wykonać nieco grubszą kreskę niż zwykle. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że paski rzęs odkleją się od powiek.

Następnie z pomocą pęsety do rzęs należy chwycić paski rzęs i przykleić do kreski narysowanej eyelinerem. Przytrzymać kilka sekund, aby paski się przykleiły. Na tym etapie rzęsy już są doklejone. Jeżeli jest taka potrzeba, można pomalować rzęsy tuszem do rzęs, aby zniwelować kontrast pomiędzy naturalnymi, a sztucznymi rzęsami.

Czy rzęsy na pasku należy zdjąć?

Tak. Rzęsy zdejmujemy przed wykonaniem demakijażu. Nie można nosić ich przez kilka dni. Każdego dnia można je zakładać, ale też każdego dnia zdejmować.

Aby zdjąć sztuczne rzęsy na pasku wystarczy delikatnym, ale zdecydowanym ruchem pociągnąć za rzęsy. Po odklejeniu należy czyścić sztuczne rzęsy, aby można było z nich skorzystać ponownie.

Czym myć sztuczne rzęsy?

Wystarczy oczyścić włoski za pomocą np. płynu micelarnego, aby usunąć resztki tuszu oraz resztki kleju. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, aby każdy włosek był dokładnie oczyszczony, dzięki temu będziemy mogły cieszyć się rzęsami ponownie.

Następnie rzęsy muszą wyschnąć, abyśmy mogli je schować w oryginalnym pudełku. Jest to ważne, aby paski przyklejać dokładnie w to samo miejsce, w którym były. Dzięki temu paski będą miały zachowany kształt, który sprawi, że rzęsy będą wielokrotnego użytku bez ryzyka odklejenia lub odkształcenia.

Czy sztuczne rzęsy niszczą naturalne rzęsy?

Rzęsy na pasku nie spowodują uszkodzeń. Paski są przyklejane do powieki, nie ma więc możliwości, aby z naturalnymi rzęsami stało się coś złego.

Sztuczne rzęsy przedłużane w salonie mogą doprowadzić do uszkodzeń naturalnych rzęs. Jeżeli kosmetyczka/stylistka rzęs źle dobierze grubość i długość sztucznych rzęs do kondycji naturalnych, wtedy może dojść do przeciążenia, a w konsekwencji uszkodzenia rzęs. Należy więc wybierać salony, gdzie zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowaną stylistkę, aby uniknąć nieodpowiedniej aplikacji.

Przedłużanie naturalnych rzęs

Długie, gęste, piękne rzęsy nadają wyrazistości i znacznie zmieniają oprawę oka. Większość kobiet decydując się na zabieg, rzadko kiedy zaprzestaje. Zabieg z użyciem sztucznych rzęs jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z krótkimi lub rzadkimi rzęsami. Za pomocą kępek określonej gęstości możemy uzyskać lekkie, delikatne zagęszczenie po mocniejsze i znacznie wyraźniejsze.

Dobrej jakości produkty gwarantują bezpieczeństwo i wygodę w noszeniu zarówno jeśli chodzi o rzęsy na pasku lub te do profesjonalnego użytku.

Rzęsy na pasku należy zdjąć, wykonując demakijaż oczu. Zmywanie makijażu musi być bardzo dokładne również z rzęs, które mogą mieć tusz do rzęs lub osypany cień.

Przedłużonych sztucznych rzęs nie można samemu zdjąć. Przykleić jak i zdjąć może tylko wykwalifikowana stylistka, która z precyzją pracuje w okolicy oczu patrząc przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel