Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dobry klej do rzęs – jaki wybrać?

2024-05-23

Dobry klej do rzęs – jaki wybrać?

Dobry klej do rzęs – jaki wybrać?

Klej do rzęs to jeden z głównych produktów bez którego zabieg nie może zostać przeprowadzony. To dzięki niemu rzęsa syntetyczna jest doklejona do naturalnej i spędzi tam nawet 8 tygodni. Wybór kleju do przedłużania rzęs jest znacznie trudniejszy niż do rzęs na pasku.

Ze względu na to, że klej do sztucznych rzęs odgrywa bardzo ważną rolę w życiu stylistki należy go wybierać odpowiednio. Na rynku mamy dostępnych masę przeróżnych produktów. Stylistki rzęs są bombardowane z każdej strony nowymi klejami. Nic więc dziwnego, że wybór to nie lada wyzwanie. Na uwadze należy mieć fakt, że jeśli wybierzemy nieodpowiedni produkt, to stylizacja rzęs nie będzie trwała a jej wykonanie może trwać bardzo długo.

Na co zwrócić uwagę?

Szczególną uwagę należy zwrócić na to, w jakich warunkach klej odpowiednio polimeryzuje. Dlaczego to takie ważne? Klej, aby odpowiednio pracował potrzebuje odpowiedniej wilgotności oraz temperatury powietrza. Jeżeli oba czynniki nie są zapewnione, klej nie pracuje prawidłowo. Aby zapewnić odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu wystarczy postawić w miejscu, gdzie wykonywany jest zabieg higrometr, który wskazuje jaka jest wilgotność oraz temperatura. Jeżeli wilgotność jest poniżej 40% warto zaopatrzyć się w nawilżacz, który pomoże zwiększyć wilgotność. Jeśli wilgotność jest za wysoka – powyżej 60%, zaopatrz się w osuszacz. Temperatura powinna wynosić 19-21 stopni. Jeśli jest większa, należy ją obniżyć, a jeśli jest za niska, należy ją podnieść.

Kolejnym kryterium jest szybkość schnięcia. Dla osób początkujących najlepszy będzie wolniejszy klej. Czas jego schnięcia wynosi około 1,5-2 sekund. Jeśli jesteś jednak doświadczoną stylistką, wybierz klej, który szybko schnie np. 0,5-1 sekund. Nieodpowiedni dobór szybkości kleju do umiejętności stylistki może doprowadzić, że stylizacja nie będzie trwała, gdyż będzie klejenie „na sucho”. Oznacza to, że klej używany podczas stylizacji był zdecydowanie za szybki. Stylistka nie zdążyła przykleić rzęsy, a klej już wysechł.

W zależności jaką metodę wykonujesz, to taki klej należy wybrać. Jeśli chcesz samodzielnie wykonywać kępki i jesteś doświadczoną stylistką, musisz wybrać klej, który szybko schnie. Wolny klej będzie utrudnieniem, a aplikacja będzie trwała długo.

Kolejnym wyznacznikiem doboru odpowiedniego kleju jest jego pojemność. Na rynku są dostępne pojemności klejów 3ml, 5ml oraz 10ml. Klej sam w sobie jest wydajny, gdyż podczas zabiegu używamy kilka kropel. W zależności jaką ilość aplikacji dziennie wykonujesz to taka pojemność będzie odpowiednia. Jeśli masz sporadyczne zabiegi, to warto zakupić klej o najmniejszej pojemności. Jeśli zaś masz kilka klientek dziennie każdego dnia, to warto zaopatrzyć się w klej 10ml.

Jeśli sporadycznie wykonujesz zabiegi, to kupując klej o dużej pojemności, może się okazać, że nie wykorzystasz go, a kiedy będziesz go chciała użyć np. po upływie 3 miesięcy okaże się, że klej jest już nieprzydatny do pracy, dlatego, aby uniknąć takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w klej, który uda się całkowicie wykorzystać.

Warto też pamiętać, że kleje wykorzystywane do zabiegu przedłużania rzęs mogą wywołać alergię. Na rynku są dostępne również kleje hypoalergiczne. Niestety nie gwarantują one w 100%, że alergia nie wystąpi. Zawierają one mniej cyjanoakrylu niż klasyczne kleje. Niestety nie zawsze alergia nie wystąpi a trwałość jest znacznie niższa niż w przypadku klejów klasycznych. Klej klasyczny ma trwałość 8 tygodni, a kleje dla alergików tylko 2 tygodnie. Jak widać różnica jest ogromna. Dlatego polecam, aby klientki z alergią na klej zrezygnowały z tego zabiegu aniżeli próbowały wykonać przedłużanie sztucznych rzęs z wykorzystaniem kleju dla alergików, który możliwe, że i tak nie uchroni od reakcji alergicznej.

Klej do rzęs bezbarwny czy z barwnikiem ?

Klej do rzęs można kupić czarny lub bezbarwny. Jest to duże ułatwienie dla stylistek, które wykonują stylizacje z użyciem rzęs kolorowych. Czarny klej idealny jest do klasycznych aplikacji z użyciem rzęs czarnych lub brązowych. Ze względu na ciemny kolor zarówno kleju jak i rzęs, klej będzie niewidoczny.

Użycie kleju do rzęs w kolorze bezbarwnym będzie dobrym rozwiązaniem podczas kolorowych aplikacji. Klej będzie niewidoczny na rzęsach niezależnie jakiego koloru one będą. Dzięki temu jako stylistka masz możliwość eksperymentować z różnymi rzęsami. Klej bezbarwny trzyma tak samo jak klasyczny klej. Różni się tylko brakiem barwnika w odróżnieniu od kleju czarnego.

Klej dla wybranych Stylistek

Jak widać nie ma kleju do rzęs, który będzie najlepszy dla wszystkich. Produkt ten musi zostać wybrany indywidualnie ze Stylistką oraz warunkami panującymi w jej gabinecie. Dobry klej to taki, który odpowiednio polimeryzuje w tych warunkach, które ma stylistka oraz praca stylistki jest dostosowana do jego czasu schnięcia. Jeśli chcemy, aby klej był trwały musimy pamiętać, że inne czynniki wpływają na jego trwałość a nie tylko właściwości chemiczne kleju. Takie jak np. odpowiednia powierzchnia styku rzęsy syntetycznej z naturalną lub odpowiednie przygotowanie naturalnych rzęs do zabiegu.

Kleje do rzęs na pasku to znacznie łatwiejsza sprawa. Gotowe kępki lub rzęsy na pasku, które używane są kiedy wykonujemy makijaż okolicznościowy, należy przesmarować klejem, a następnie docisnąć do skóry jak najbliżej rzęs naturalnych. Jednymi z popularniejszych klejów jest klej duo. Należy uważać, aby klej nie dostał się do oka.

Spośród produktów, które dostępne są na rynku, możemy wybrać produkt, który w 100% odpowiada naszym wymaganiom. Dzięki temu każda stylistka będzie miała odpowiedni klej do przedłużania rzęs.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel