Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

2024-05-23

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

Ile kosztuje przedłużanie rzęs?

To pytanie jest bardzo znane każdej Stylistce. Wbrew pozorom nie jest łatwe ustalić cenę zabiegu. Jeśli jesteś początkującą Stylistką to na pewno ustalenie cen będzie nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Na samym początku jest bardzo dużo produktów do zakupu, musisz odbyć szkolenie, którego cena nie jest niska oraz w zależności czy na starcie przyjmujesz klientki w domu lub wynajętym pomieszczeniu czy gabinecie to wiążą się z tym dodatkowe opłaty. Z drugiej strony po szkoleniu nie czujesz się jeszcze na tyle pewnie, aby klientki miały zapłacić za usługę pełną kwotę, jeśli zabieg będzie trwał zdecydowanie dłużej i dopiero nabierasz doświadczenia jako Stylistka. Czym w takim razie się kierować ustalając cenę zabiegu ?

Koszta prowadzenia firmy

Na samym początku musisz orientacyjnie wyliczyć ile kosztuje zużycie materiału na jedną klientkę. Mowa tu o produktach używanych podczas zabiegu, ale również środkach czystości, pełnej księgowości, opłatach związanych z lokalem, mediami, działaniami marketingowymi (np. reklamy sponsorowane na FB), szkoleniami, sprzętem, który jest Ci niezbędny do pracy. To są podstawowe koszty, które musisz wliczyć w cenę zabiegu.

Dodatkowe koszty, które musisz doliczyć dotyczą tego, że nie jesteś tylko Stylistką wykonującą zabieg przedłużania rzęs, ale również musisz dbać i pamiętać o wszystkim czego potrzebujesz do zabiegu, o reklamie, o fakturach itd. Tak naprawdę będąc Stylistką „na swoim” jesteś Stylistką, logistykiem, sprzątaczką, zaopatrzeniowcem i sekretarką w jednym ;) Masz zdecydowanie więcej obowiązków niż tylko wykonanie zabiegu stylizacji rzęs.

Wiele początkujących Stylistek na samym początku wykonuje przedłużenie rzęs całkowicie za darmo. Z jednej strony jesteśmy w stanie to zrozumieć, gdyż nie są jeszcze doświadczone, przedłużanie rzęs trwa znacznie dłużej niż u doświadczonej Stylistki. Ale jest też druga strona, taki Stylistki również wydały pieniądze na szkolenie, produkty, poświęcają swój czas. Uważam, że na samym początku nawet Stylistka, która dopiero zaczyna, powinna wykonywać przedłużanie rzęs za chociażby zwrot kosztów materiału. Jest to uczciwe w stosunku do klientek, ponieważ cena jest znacznie niższa, a aplikacja wykonana. Pamiętaj jednak, aby poinformować klientki, że dopiero się uczysz oraz czas aplikacji może być znacznie wydłużony.

Cena porównywalna do konkurencji

Sporo Stylistek ustalając ceny zabiegów w swoim gabinecie sugeruje się też cenami u konkurencji. Jest to dość dobre rozwiązanie pod warunkiem, że nie będziesz sugerować się najniższymi cenami. Są Stylistki, które wykonują zabiegi za tzw. bezcen. Owszem, na pewno mają sporo klientek, jednak część klientek jak zobaczy wyjątkowo niską cenę zaczyna się zastanawiać dlaczego jest aż tak niska. Albo jakość jest kiepska, produkty niskiej jakości, może to początkująca Stylistka i nie potrafi dobrze wykonywać zabiegu. Sporo myśli przewija się w głowie co u niektórych powoduje niechęć do wykonania zabiegu za podejrzanie niską cenę. Druga strona to gdy cena jest zbyt wysoka względem konkurencji. Klientki również niechętnie patrzą na taką ofertę zabiegów, jednak trzeba wiedzieć, że wysoka cena nie oznacza, że jest coś nie tak. Po pierwsze może Stylistka inwestuje w siebie uczęszczając na szkolenia. Dzięki temu jest to świetny powód do podwyższenia ceny, gdyż inwestuje w swój rozwój. Kolejna sprawa to praca na produktach wysokiej jakości. Takie produkty kosztują adekwatną cenę do swojej jakości, więc analogicznie zabieg wykonywany na takich produktach musi kosztować odpowiednią cenę. Ponadto Stylistka wykonująca zabieg w domu nie ma opłat związanych z lokalem więc może sobie pozwolić na niższą cenę w porównaniu do Stylistki, która wynajmuje lokal np. w centrum miasta.

Cena zależy od metody

Kolejną odpowiedzią ile kosztuje zabieg przedłużania rzęs jest fakt, że zależy jaka zostanie wykonana metoda. Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 jest zdecydowanie tańsze niż metodą objętościową. Na czym polega metoda 1 do 1? W metodzie podstawowej używa się znacznie mniej materiału, wobec tego uzyskuje się naturalny efekt. Do jednej naturalnej rzęsy przyklejamy jedną syntetyczną. Jeśli więc klientka ma rzadkie naturalne rzęsy to sztucznych rzęs będzie również tyle samo. Metoda ta daje efekt wydłużenia rzęs. Metoda objętościowa zaś wymaga zużycia większej ilości materiału. Polega ona na budowaniu kępek z pojedynczych włosków. W zależności jaka została wybrana objętość i jaki ma być efekt końcowy to tyle rzęs syntetycznych do budowania kępek użyjemy. Od 2szt do nawet 10szt na jedną kępkę. Widzisz zatem jak duża jest różnica w zużyciu materiału.

Podsumowanie

Ustalenie cen zabiegów nie jest łatwą sprawą. Sprawia kłopot początkującym Stylistkom. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników jak zużycie wszystkich materiałów, opłaty związane z lokalem, szkolenia, wielkość miasta, w którym wykonujesz zabieg, media, reklama i inne. Ceny za przedłużanie rzęs mogą się bardzo wahać a zależy to od powyższych czynników. Każdy ustala ceny indywidualnie pod siebie i w zgodzie z własnymi potrzebami. Ceny za rzesy 1 1 wahają się od 100zł do nawet 200zł. Metody objętościowe od ok 130zł do nawet 300zł. Nie należy krytykować żadnej Stylistki za wysokość cen za zabieg wykonywany u niej dlatego, że każdy ustala cenę pod siebie zgodnie z własnymi potrzebami.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel