Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

2024-05-23

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu?

Każda Stylistka musi znać zasady dbania o doczepiane rzęsy jak Amen w pacierzu. Dlaczego to takie ważne? Nasze klientki nie mają obowiązku posiadania wiedzy o zabiegu, który wykonujemy, a my jako profesjonaliści musimy im tą wiedzę przekazać. To w jakim stopniu przekażemy klientkom jak należy dbać o sztuczne rzęsy, jakie są zasady pielęgnacji rzęs w domu, o czym warto pamiętać, to będzie skutkowało z jakimi rzęsami wróci do nas po pewnym czasie. Jak już pewnie wiesz, pielęgnacja po zabiegu jest ważna nie tylko dla utrzymania rzęs w stanie czystym, schludnym, ale również, aby przedłużyć ich trwałość. 

Jak więc dbać o rzęsy po przedłużaniu?

Przede wszystkim odchodzimy od dawnych zaleceń, których uczyła się prawie każda z nas na szkoleniach. Mowa tu o moczeniu rzęs. Dawniej uczono, że woda zniszczy rzęsy doczepiane. Mycie sztucznych rzęs jest absolutnie zabronione, najlepiej nie dotykać ich w ogóle. Całe szczęście, nasza branża cały czas prężnie się rozwija i takie zalecenia odchodzą w niepamięć. Przede wszystkim musimy wiedzieć, że podczas zabiegu przedłużania rzęs używamy klej. To bardzo oczywiste, wiem, ale nieoczywiste jest to w jaki sposób on pracuje. Jak wiemy, aby klej pracował potrzebujemy odpowiedniej wilgotności. Wilgotność ta, jest potrzebna do polimeryzacji kleju. Zaczyna się ona już po upływie kilku sekund, a pełna polimeryzacja trwa zazwyczaj do 2 godzin. Po upływie 2 godzin można zmoczyć rzęsy. Należy pamiętać jednak, że długotrwałe narażenie sztucznych rzęs na stały kontakt z wodą przez minimum 1 godzinę, osłabi wiązanie kleju i zniszczy jego trwałość. Jeśli po wyjściu od Stylistki złapie Cię deszcz – nie martw się, jeśli pójdziesz na basen i będziesz non stop nurkować – możesz się martwić. 

Jak myć sztuczne rzęsy?

Kolejnym istotnym aspektem jest używanie odpowiednich produktów do demakijażu. Mając sztuczne rzęsy możemy malować oczy eyelinerem lub cieniami do powiek. Nie ma żadnego problemu, jeśli w odpowiedni sposób będziemy pamiętać o demakijażu oczu. Do zmycia makijażu należy używać micelarnego płynu do demakijażu oczu, używać go delikatnie na powiekę. Można zastosować – i nie tylko do zmycia makijażu, ale koniecznie każdego dnia do umycia rzęs – specjalnego szamponu do rzęs. Jest on pozbawiony tłustych substancji, jest w formie pianki, łatwy i przyjemny w użyciu. Do aplikacji szamponu używamy aplikatorów welurowych lub specjalnego pędzelka, który wyczyści zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc. O takiej pielęgnacji musimy pamiętać każdego dnia, aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi, czystymi rzęsami. Pamiętaj, że ma to również wpływ na nasze naturalne rzęsy. Jeśli nie będziemy zmywać makijażu oczu to rzęsy będą posklejane, zanieczyszczone co może doprowadzić do stanów zapalnych.

Jakich produktów unikać?

Będąc w temacie używania odpowiednich produktów, pamiętaj, aby unikać tłustych kosmetyków. Klej tego nie lubi. Może zostać naruszona spoina kleju i w przypadku aplikacji objętościowej, kępki zostaną poskładane. Nie wygląda to estetycznie i psuje całą aplikację. Kremy stosujemy omijając okolicę oczu i najlepiej 30 minut przed pójściem spać, aby krem wchłonął się w skórę.

Czego unikać?

Aby jak najdłużej cieszyć się piękną aplikacją musimy również unikać bardzo wysokich temperatur. Zostaje naruszona spoina kleju, rzęsy w kępce nie są już takie równe, lub całkowicie zostaje zaburzona trwałość i kępka się odkleja od rzęsy naturalnej.

Unikamy również dotykania rzęs bez powodu. A co gorsza wyrywania, skubania, ciągnięcia przedłużanych rzęs. Takie czynności mogą trwale zniszczyć rzęsy naturalne, co spowoduje, że z czasem rzęs naturalnych będzie o wiele mniej i nie będzie możliwości przyklejenia rzęsy sztucznej.

Jak pielęgnować?

Pielęgnacja po zabiegu jest bardzo istotna, dlatego zawsze po umyciu rzęs przeczesz je specjalną szczoteczką, którą otrzymałaś po zabiegu u swojej Stylistki. 

Rad jak dbać o sztuczne rzęsy może być naprawdę sporo. Wyżej wymienione to takie, które według mnie są najważniejsze i pozwolą na długie zachowanie ładnej aplikacji. Najważniejszym czynnikiem jest codzienna higiena rzęs. Niby takie banalne, ale jednak nie oczywiste. Edukacja klientek jest bardzo istotna, ponieważ to w interesie Stylistki powinno być w jakim stanie będą rzęsy klientki kiedy przyjdzie na uzupełnienie. A jeśli klientka odpowiednio zadba o rzęsy w domu, to będzie się cieszyć trwałością i wyglądem aplikacji oraz kondycją rzęs naturalnych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel