Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak myć sztuczne rzęsy?

2024-05-23

Jak myć sztuczne rzęsy?

Jak myć sztuczne rzęsy?

Higiena po zabiegu przedłużania rzęs jest bardzo istotna. To nie te czasy kiedy stylistki przekazywały klientkom, że nie wolno moczyć rzęs, gdyż te odpadną. Wręcz przeciwnie. Dzisiaj obowiązkiem każdej stylistki jest poinformować swoją klientkę w jaki sposób ma dbać o sztuczne rzęsy. To stylistka jest profesjonalistką i to od niej muszą wyjść wszystkie zalecenia po zabiegu, które ma zastosować klientka. Pielęgnacja po zabiegu jest bardzo ważna, gdyż jest to jeden z czynników, który sprawi, że będziemy się cieszyć zadbanymi rzęsami dłużej. Dzięki temu, że przedłużane rzęsy będą regularnie myte z resztek makijażu zapobiegniemy osadzaniu się bakterii, zanieczyszczeń i kurzu z rzęs. Sztuczne rzęsy będą wyglądać czysto i schludnie.

Czym umyć rzęsy naturalne przed zabiegiem?

Zacznijmy od początku. Klientka umówiona na zabieg, przychodzi do nas w pełnym makijażu oczu i brwi. Stylistka musi zmyć dokładnie okolice oczu, rzęsy, wszystkie resztki tuszu do rzęs. Aby zmyć makijaż najlepiej użyć płyn micelarny lub inne kosmetyki do demakijażu twarzy, które nie zawierają substancji oleistych. Kiedy makijaż zostanie zmyty, stylistka przechodzi do przygotowania rzęs do zabiegu za pomocą specjalnych produktów jak szampon do rzęs, cleaner, primer.

Zalecenia po zabiegu

Jednym z zaleceń po zabiegu, który jest najbardziej popularny to, aby unikać wody 48 godzin po zabiegu. Odchodzi się już od tego zalecenia, gdyż wiemy, że klej polimeryzuje do 2 godzin, więc woda nie wpłynie negatywnie na klej po 2 godzinach od zabiegu. Co innego w przypadku długotrwałego moczenia rzęs w wodzie – taka sytuacja może osłabić wiązanie kleju.

Pielęgnacja twarzy powinna odbywać się z użyciem kosmetyków pozbawionych substancji oleistych.

Każdego dnia rano i wieczorem myjemy rzęsy specjalnego przeznaczenia szamponem do rzęs. Często polecany płyn do higieny intymnej świetnie zmywa nam resztki makijażu jednak jego PH nie jest dobre dla naszej skóry twarzy. Może to powodować wysuszenie lub podrażnienie. Przedłużone rzęsy należy również po umyciu przeczesać specjalną szczoteczką do rzęs.

Sztucznych rzęs nie należy malować tuszem do naturalnych rzęs.

Jak myć sztuczne rzęsy ?

Idealnym produktem do mycia rzęs jest szampon. Nie mówimy tutaj o zwykłym szamponie do włosów(!), a specjalnego przeznaczenia szamponie do rzęs. Aby umyć sztuczne rzęsy należy zaopatrzyć się w pędzelek do mycia rzęs lub aplikator welurowy. Nakładamy szampon, który jest w postaci pianki bezpośrednio na rzęsy. Energicznym ale nie za mocnym ruchem wymywamy wszystkie zanieczyszczenia w kierunku od powieki do sztucznych rzęs. Następnie nadmiar możemy wytrzeć i resztę zmywamy letnią wodą. W razie makijażu np. eyelinera możemy czynność powtórzyć. Staramy się umyć nie tylko sztuczne rzęsy, ale również całą powiekę oraz brzeg powieki. Używając szamponu do rzęs, mamy pewność, że produkt ten ma odpowiednie PH zarówno dla naszej skóry jak i rzęs i nie spowoduje przesuszenia lub podrażnienia.

Przedłużanie rzęs to profesjonalny zabieg, który wymaga od nas dbania po zabiegu tak samo jak w przypadku pielęgnacji włosów lub paznokci. W przypadku sztucznych rzęs należy przede wszystkim zadbać o higienę. W innym razie można doprowadzić do nieestetycznego wyglądu, posklejanych rzęs, rozwinięcia nużeńca a także licznych stanów zapalnych. Takie sytuacje niestety powodują, że pomóc nam może tylko wizyta u lekarza, gdyż mocno rozwinięte stany zapalne nie są w stanie wyleczyć się same. Pamiętaj zatem, aby dokładnie pokazać swojej klientce jak często i w jaki sposób ma myć swoje rzęsy.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel