Jak przyciemnić brwi?
Odpowiednio zadbane brwi stanowią zwieńczenie każdego makijażu. Podkreślają spojrzenie i optycznie powiększają oczy. Warto więc zadbać o ich kolor. Co zrobić, jeśli włoski są zbyt jasne i tym samym niewidoczne?
Jak przyciemnić brwi z pomocą kosmetyków?
Przyciemnianie brwi to bardzo częsty zabieg, po który sięgają kobiety, które chcą podkreślić oprawę oczu, a ich włoski są zbyt jasne i na dodatek jest ich z reguły niewiele. W takim przypadku najczęściej sięgają po hennę. Jeśli jednak masz stosunkowo dużo brwi, a chciałabyś je jedynie delikatnie podkreślić, możesz sięgnąć po kredki, flamastry, cienie do brwi – wszystkie te kosmetyki pomagają nie tylko zamaskować ewentualne braki i dorysować włoski, lecz także podkreślić i wyostrzyć nieco kontur brwi. Dopiero jeśli okaże się, że to rozwiązanie jest niewystarczające, możesz sięgnąć po hennę.
Farbowane brwi – jak działa henna?
Naturalne farbowanie brwi, jakie umożliwia henna, to bardzo prosty i bezpieczny sposób na podkreślenie ich konturu. Henna to barwnik pozyskiwany z roślin. Niektórzy stosują go także do naturalnego farbowania rzęs oraz włosów. Kosmetyk kupisz w każdej drogerii, możesz także skorzystać z zabiegu farbowania brwi u kosmetyczki. W tym drugim przypadku masz do wyboru jeszcze makijaż permanentny brwi, natomiast jest to już zabieg zdecydowanie bardziej inwazyjny. Jeśli jednak decydujesz się na hennę, wybierz produkt z 100% naturalny, który nie zawiera sztucznych barwników. Występować on może w dwóch postaciach:
żelu – trwałość tej henny jest nieco mniejsza, barwi ona włoski także nieco delikatniej; to doskonałe rozwiązanie na początek przygody z farbowaniem brwi, jej nałożenie zajmie ci jedynie kilka minut;
proszku, który rozrabia się z wodą – o mocniejszym działaniu, daje trwały efekt, barwi włoski i skórę, więc sprawdza się nie tylko jako środek do farbowania, lecz także uzupełniania ubytków w brwiach.
Hennę do brwi należy bardzo umiejętnie dobierać pod kątem koloru. Niedopasowany odcień może przyczynić się do powstania groteskowego efektu Jeśli masz jasnobrązowe brwi, wybierz produkt w analogicznym lub grafitowym kolorze. Do włosków rudych, wybierz ciepły odcień brązu. Szatynki i brunetki powinny zaś postawić na ciemniejszy odcień. Nie przejmuj się jednak, jeśli bezpośrednio po aplikacji wydaje ci się, że kolor jest trochę za ciemny. Powoli będzie się on zmywał. Zabieg należy powtarzać regularnie. Pamiętaj natomiast, że z henny nie możesz korzystać, jeśli borykasz się ze stanem zapalnym skóry, cierpisz na chorobę wzroku, jesteś bezpośrednio po depilacji brwi. Przed henną koniecznie trzeba także zdjąć szkła kontaktowe.
Jak naturalnie przyciemnić brwi?
Jeśli chcesz w maksymalnie bezpieczny sposób zadbać o brwi, a przy okazji zastanawiasz się, jak przyciemnić rzęsy, sięgnij po olejek rycynowy. To naturalny kosmetyk, który pozwoli ci zadbać nie tylko o dłuższe, ciemniejsze i gęstsze brwi, lecz także rzęsy. Dzięki regularnemu stosowaniu tego kosmetyku możesz zapomnieć o konieczności robienia henny. Niepotrzebna może się także okazać maskara. Kuracja olejem rycynowym pozwoli ci zagęścić i wzmocnić brwi, a także widocznie je przyciemnić. Olej rycynowy od dawna uznawano za wszechstronne domowe lekarstwo i upiększający kosmetyk. Dzisiaj jest on ważnym składnikiem wielu kosmetyków. Pozyskuje się go w wyniku tłoczenia nasion rosnącego w tropikach rącznika pospolitego. Jest on bardzo gęsty, ma ciężką konsystencję, ale jest bezbarwny i bezzapachowy. Ogromnym atutem jest jego niska cena. Przede wszystkim świetnie działa na włosy, skórę i paznokcie. Wiele kobiet stosuje go jako odżywkę do brwi i rzęs, która pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Kupując go, zwróć uwagę, aby był tłoczony na zimno, a nie poddany ekstrakcji chemicznymi substancjami. Jak naturalnie przyciemnić brwi? Olej aplikuje się oszczędnie za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs lub aplikatora dołączonego do olejku. Niektórzy proponują domowe sposoby przyciemniania: stosowanie naparu z mocnej kawy, czarnej herbaty, szałwii lub pokrzywy, natomiast najbardziej bezpiecznym, skutecznym i naturalnym sposobem pozostaje olejek rycynowy.