Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Jak przykleić sztuczne rzęsy?
Wiele osób, które nigdy nie miały styczności z zabiegiem przedłużania rzęs zapewne uważa, że trudność wykonywania tego zabiegu jest porównywalna do przyklejenia rzęs na pasku, które możemy zakupić w drogeriach. Nic bardziej mylnego. Zabieg przedłużania rzęs przeznaczony jest dla wykwalifikowanych stylistek i stylistów, którzy odbyli profesjonalne szkolenie. Rzęsy na pasku może przykleić każda osoba, bez posiadania szkolenia, warsztatu itd. Należy przesmarować klej na całej długości paska, następnie docisnąć jak najbliżej linii rzęs. Czynność ta wymaga cierpliwości oraz precyzji, jednak jest ona do samodzielnego wykonania np. po obejrzeniu filmików instruktażowych w internecie.
Zatem jak przykleić sztuczne rzęsy?
Najważniejszą rzeczą, jest fakt, że nie przyklejamy sztucznych rzęs do powieki. Świadoma stylistka musi ponosić odpowiedzialność za wykonywany zabieg, a przyklejając sztuczną rzęsę bezpośrednio do powieki, może spowodować ból, dyskomfort, opuchnięcie i zaczerwienienie. Odległość sztucznej rzęsy od powieki powinna wynosić 0,5-1 mm w przypadku metody 1:1 oraz 0,25-0,5 mm w metodach objętościowych. Zbyt duża odległość od powieki spowoduje efekt odrostu, zostanie zaburzona równa linia i będzie nieestetyczny wygląd aplikacji. Zbyt mała odległość od powieki może spowodować, że rzęsa sztuczna będzie się wbijać w powiekę i mogą wystąpić dolegliwości wspomniane wcześniej.
Niezależnie jaką metodę wykonujemy, zawsze przyklejamy do jednej rzęsy naturalnej. Jest to bardzo istotne, gdyż doklejane rzęsy połączone z kilkoma naturalnymi mogą doprowadzić do uszkodzeń rzęs naturalnych. Wszystkie sztuczne rzęsy ( lub kępki w przypadku metody objętościowej) powinny być „przytulone” do rzęs naturalnych. Powinny tworzyć jedną, spójną całość. Nie ma możliwości, aby rzęsy sztuczne odstawały nasadą od rzęs naturalnych. Prawidłowe przyklejenie od nasady jest jednym z czynników, który gwarantuje odpowiednią trwałość aplikacji, więc warto zadbać, aby dobrze przykleić sztuczne rzęsy. Ważne jest też, aby podczas przyklejania sztucznych rzęs pilnować odpowiedniego kierunku. Dobrze ukierunkowane rzęsy tworzą estetyczną i spójną aplikację.
W przypadku metody 1:1 zdejmujemy rzęsę sztuczną z paska i zanurzamy max 40% długości całej rzęsy w kropli kleju. Taką rzęsę z klejem przenosimy na rzęsę naturalną. Kiedyś uczono, aby przesmarować rzęsą sztuczną po całej długości rzęsy naturalnej. Dzisiaj odchodzimy od takiej praktyki i wystarczy „położyć” rzęsę sztuczną na naturalnej. Po chwilowym przytrzymaniu ( czas schnięcia kleju zależny jest od tego jaki klej używamy do pracy, czy warunki w pomieszczeniu są odpowiednie i czy rzęsy zostały odpowiednio przygotowane przed zabiegiem) rzęsa będzie przyklejona do rzęsy naturalnej. Podczas przeczesywania rzęs szczoteczką możliwe, że zobaczymy, że nasada odstaje od rzęsy naturalnej, jednak mniej więcej w połowie rzęsy, jest przyklejona. W tej sytuacji musimy zdjąć taką rzęsę, gdyż takie przyklejenie nie zapewni nam trwałej aplikacji. Rzęsa bardzo szybko wypadnie. Warto więc co jakiś czas sprawdzać, czy żadna rzęsa nie trzyma się na „włosku”.
Jak przykleić kępki rzęs?
W przypadku metody objętościowej mamy podobną sytuację. Różnica jest jednak taka, że zanurzamy zdecydowanie krótszą część nóżki kępki. Pamiętajmy, że kępka działa jak gąbka i jeśli zbyt wysoko zanurzymy kępkę do kleju, to rzęsy w kępce się złożą i powstaną grube słupki, których nie możemy przykleić do rzęs naturalnych. Dodatkowo do metod objętościowych używamy tylko i wyłącznie klej szybkoschnący. Warto o tym pamiętać.
Wracając do tego jak przykleić sztuczne rzęsy w tym przypadku w metodzie objętościowej, zbudowaną kępkę zanurzamy w kleju i przenosimy na rzęsę naturalną. Kładziemy ją pilnując, aby nasada sztucznych rzęs wpasowała się w nasadę rzęs naturalnych. Po przyklejeniu kępki możemy docisnąć ją delikatnie przy pomocy pęsety. Tak jak w przypadku metody 1:1 kontrolnie przeczesujemy rzęsy podczas zabiegu. Te kępki, które nie zostały dobrze przyklejone odpadną – i dobrze, lepiej podczas zabiegu, niż kiedy klientka pójdzie do domu. Wtedy jesteśmy w stanie ponownie przykleić kępki, które odpadły.
Mam nadzieję, że zobrazowałam jak przykleić sztuczne rzęsy i jak to wygląda od strony stylistki. Pamiętaj, że zabieg przedłużania rzęs wymaga doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji. Tylko odpowiednie szkolenie pozwoli Ci wykonywać prawidłowo zabieg. Dowiesz się również jak zdjąć sztuczne rzęsy, jak przykleić rzęsy w trudno dostępnych kącikach, jakie są rodzaje sztucznych rzęs, jaki klej wybrać, jakie stylizacje dobierać do danego rodzaju oka i wiele, wiele innych potrzebnych informacji. Każda kursantka po szkoleniu może zakupić główkę treningową i ćwiczyć na „sucho” jak przykleić sztuczne rzęsy. Pomaga to w opanowaniu nowo nabytych umiejętności a jak wiemy „trening czyni mistrza”.