Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak używać gąbki do makijażu

2024-05-23

Jak używać gąbki do makijażu

Jak używać gąbki do makijażu

Gąbki do makijażu to akcesoria, które stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych pędzli do podkładu. Gąbeczka to rozwiązanie idealne, które pozwala stworzyć perfekcyjny makijażu, pod warunkiem że zostanie ona odpowiednio użyta. 

Gąbka do makijażu – co trzeba wiedzieć?

Gąbka do makijażu to rozwiązanie, które ceni sobie naprawdę wielu profesjonalnych wizażystów. Pozwala na bardzo dokładną aplikację kosmetyków, a do tego jest wielofunkcyjna. Nie potrzebujesz już osobnego pędzla do fuidu, osobnego do korekta i jeszcze innego do bronzera. Wszystkie te produkty możesz rozprowadzić z pomocą jednej i tej samej gąbki. Oryginalny kształt to bowiem rozwiązanie, które ma umożliwiać aplikację różnorodnych kosmetyków do makijażu. Najważniejsze jest jednak umiejętne wykorzystanie jej do nakładania podkładu. Jeśli zrobisz to prawidłowo, możesz uzyskać spektakularny efekt HD. 

Nie ma w tym żadnej magii, jest natomiast bardzo przemyślany kształt, struktura, rodzaj zastosowanego materiału. Z tego wszystkiego warto sobie zdawać sprawę, ponieważ pozwala to zrozumieć, dlatego gąbki do makijażu używa się w taki, a nie inny sposób.

Gąbeczki do makijażu sprawiają, że utrzymuje się on na skórze dłużej, a jednocześnie jest bardziej naturalny, bez efektu maski. Gąbka dzięki swojej szczególnej strukturze jest idealnie przystosowana do przykładania do skóry. Najlepszym sposobem aplikacji jest przykładanie (stemplowanie) i rolowanie. Wtedy masz gwarantuję, że wypełnisz kosmetykiem wszystkie zakamarki skóry i przykryjesz niedoskonałości – rozszerzone pory, blizny, zmiany trądzikowe. Gąbeczka ma najczęściej kształt łezki lub stożka. Dzięki temu można nią dotrzeć do każdego zakamarka. Większą powierzchnię wykorzystuje się do nakładania podkładu na całość twarzy, węższa końcówka pomaga w aplikacji kosmetyku pod oczami czy przy skrzydełkach nosa. Co ważne, można ją także wykorzystać do aplikacji korektora, rozświetlacza czy bronzera w kremie. To między innymi właśnie w wyjątkowym kształcie gąbek kryje się nie ich uniwersalność. Pozwalają one bowiem nakładać makijaż bardzo precyzyjnie i równomiernie. Nie ma ma efektu smug, maski. Gąbkę do makijażu po prostu warto mieć w swojej kosmetyczce.

Na rynku nie brakuje co prawda gąbek o różnych kształtach, natomiast najbardziej praktyczną i skuteczną, która pozwala perfekcyjnie nałożyć makijaż jest ta w kształcie łezki lub stożka. Ważne, aby sprawdzić dostępne na rynku marki gąbek i kupić tę sprawdzoną. Ważne jest tutaj przede wszystkim wykorzystanie materiału hipoalergicznego.

Gąbeczka do makijażu – jak używać?

Gąbką do makijażu trzeba posługiwać się umiejętnie. Nie jest to trudne zadanie, natomiast trzeba najpierw poznać ogólne zasady. Wiele dziewczyny niestety nie umie używać gąbki poprawnie i w efekcie nie są one zadowolone z jej stosowania.

Gąbkę przed użyciem trzeba na samym początku zwilżyć wodą, tak aby powiększyła ona swoją objętość. Od razu jednak trzeba także usunąć nadmiar wody. Gąbka powinna być lekko wilgotna, musi nieco zwiększyć swoją objętość, ale nie może być mokra, bo efekt będzie przeciwny do zamierzonego.

Stosowanie podkładu, korektora, bronzera ma jedną podstawową zasadę. Nigdy nie nakładamy kosmetyką na gąbkę, tylko bezpośrednio na skórę. Dopiero po tej aplikacji, delikatnie przykładamy gąbeczkę do twarzy i „stemplujemy” nią kolejne partie skóry. Ruch, o którym mowa to połączenie przykładania gąbki i jej rolowania po skórze. W ten sposób delikatnie wtłaczasz podkład lub inny kosmetyk w skórę. Takie nakładania gąbeczką jest wyjątkowo skuteczne. Aplikacja produktu jest równomierna, makijaż natychmiast jest bardziej dokładny, a jednocześnie naturalny. Bardzo dużym plusem gąbeczki jest to , że nie wchłania ona kosmetyku, co sprawia, że ta metoda aplikacji jest także bardzo wydajna. Zużywasz po prostu mniej kosmetyków, a efekt jest spektakularny.

Gąbki warto używać nie tylko do aplikacji podkładu, lecz także innych kosmetyków do makijażu. Chodzi tutaj zarówno o rozświetlacz, bronzer, korektor. Przy użyciu gąbki łatwo bardzo dokładnie nałożyć kosmetyki w dokładnie te miejsca twarzy, na których ci zależy. W tym celu najczęściej wykorzystuje się wąską końcówkę gąbeczek. To także sposób na dokładniejsze nakładanie podkładu czy fluidu w trudno dostępnych miejscach takich, jak okolice ust, oczu, skrzydełka nosa. Gąbką możesz dotrzeć naprawdę wszędzie, a dzięki temu twój podkład da naturalny efekt, zamiast sztucznej maski.

Jak myć gąbkę do makijażu?

Musisz pamiętać, aby po każdym użyciu dokładnie czyścić gąbkę. Trzeba ją myć w specjalnym płynie, możesz wykorzystać także delikatny szampon do włosów lub mydło. Gąbeczkę najlepiej myć w letniej wodzie.  Chodzi przede wszystkim o to, aby usunąć podkład, którego resztki mogły zostać na powierzchni gąbki. Do makijażu gąbka zawsze powinna być idealnie czysta i sucha. Czyścić trzeba ją za każdym razem, po umyciu pozostawić do wyschnięcia i dopiero później włożyć ją do kosmetyczki lub szafki. Gąbka ma długą żywotność, natomiast im lepiej będziesz o nią dbać, tym dłużej będziesz mogła z niej skorzystać. Oczywiście po jakimś czasie, ze względu higienicznych gąbka powinna zostać wymieniona na nową.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel