Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

2024-05-23

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Stylizacja rzęs wykonana prawidłowo nie wymaga zdjęcia rzęs. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że należy je usunąć. Zdejmowanie sztucznych rzęs jest zadaniem tylko i wyłącznie dla profesjonalnych stylistek.

Jeśli w awaryjnej sytuacji klientka nie może do Ciebie przyjść i chce samodzielnie zdjąć sztuczne rzęsy w domu, wytłumacz dlaczego nie jest to dobry pomysł. Remover to produkt do użytku profesjonalnego, który używany nieumiejętnie może dostać się do oka i spowodować pieczenie, łzawienie i silny dyskomfort.

Oliwa z oliwek i tłusty płyn do demakijażu to nie są odpowiednie produkty do zdejmowania sztucznych rzęs. Porozmawiaj z klientką i wytłumacz, aby usunąć poprzednią aplikację removerem, konieczna jest wizyta u stylistki.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy krok po kroku?

Na samym początku musimy sprawdzić, które kępki jesteśmy w stanie zdjąć mechanicznie czyli za pomocą pęset. Zazwyczaj są to rzęsy z dość dużym odrostem, bardzo łatwo odchodzą kiedy jedną pęsetą przytrzymujemy rzęsę naturalną a drugą pęsetą delikatnie ciągniemy rzęsę lub kępkę. Te rzęsy, które możemy zdjąć w taki sposób, zdejmujemy.

Pozostałe sztuczne rzęsy musimy usunąć za pomocą removera. Na samym początku należy zabezpieczyć dolne rzęsy za pomocą płatka lub taśmy. Następnie za pomocą aplikatora bezwłókienkowego nakładamy remover na sztuczne rzęsy. W firmie Looksus Lashes występują dwa rodzaje removera. W żelu jest najbardziej popularny, ma konsystencję żelu, jest bezpieczny, gdyż nie spłynie do oczu. Druga możliwość jaką możesz wybrać to remover w kremie. Jego konsystencja jest znacznie gęstsza niż removera w żelu, co sprawdza się wśród niedoświadczonych stylistek, które boją się, że remover dostanie się do oka. Zarówno jeden jak i drugi produkt ma konsystencję na tyle bezpieczną, że nie dostaną się do oczu, jednak dla osób początkujących polecany jest remover w kremie. Jeżeli nigdy nie pracowałaś na którymś z naszych removerów to zachęcam to zrobić. Removery są bezpieczne i w dwóch konsystencjach do wyboru, a ponadto remover w kremie możesz wybrać w jednym z 6 zapachów. Praca ze removerem będzie o wiele przyjemniejsza, gdy będziesz czuła swój ulubiony zapach.

Zadaniem removera jest zmiana konsystencji kleju, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć sztuczne rzęsy. Kiedy remover zostanie nałożony, należy poczekać kilka minut aż klej zmieni swoją konsystencję. Po kilku minutach sprawdź czy rzęsy łatwo odchodzą od rzęs naturalnych. Jeśli tak, to użyj aplikatorów lub pęsety, której nie używasz podczas wykonywania aplikacji aby je usunąć. Najlepiej mieć pęsetę, którą przeznaczysz tylko podczas używania removera.

Kiedy usuniesz wszystkie rzęsy należy usunąć za pomocą aplikatorów bezwłókienkowych lub welurowych dokładnie, do sucha resztki removera. Nie można pozostawić chociaż najmniejszej ilości removera, gdyż podczas mycia rzęs szamponem lub wodą pozostałości removera skrystalizują się i pozostaną twarde, trudne do usunięcia resztki produktu.

W momencie kiedy naturalne rzęsy będą całkowicie suche i wyczyszczone z resztek removera, można je umyć dokładnie szamponem lub wodą. Jeżeli klientka przyszła tylko usunąć rzęsy to na tym etapie jest koniec zabiegu. Jeżeli klientka chce nową aplikację to wykonujemy dokładne oczyszczenie i przygotowanie rzęs do zabiegu tak, jak robimy to za każdym razem i możemy wykonać aplikację.

Zabieg tylko dla profesjonalistek

Przedłużanie rzęs czasem wymaga usunięcia całej aplikacji lub pozostałości. Aby usunąć sztuczne rzęsy należy udać się do swojej stylistki. Czynności tej nie należy zrobić samemu w domu ze względów bezpieczeństwa.

O tym jak zdjąć sztuczne rzęsy każda stylistka powinna się dowiedzieć na szkoleniu. Jest to nieodłączny element pracy stylistki. Nawet jeśli nie wykonuje się tego często, to należy być przygotowanym na różne sytuacje.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel