Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lifting rzęs – co powinnaś o nim wiedzieć?

2024-05-23

Lifting rzęs – co powinnaś o nim wiedzieć?

Lifting rzęs – co powinnaś o nim wiedzieć?

Lifting rzęs to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością w salonach kosmetycznych ze względu na to, że efekt końcowy daje naturalny wygląd, nie powoduje ograniczeń oraz nie wymaga specjalnej pielęgnacji w domu. Lifting rzęs skierowany jest do zupełnie innej grupy klientek niż przedłużanie rzęs, przeznaczony dla osób które chcą uzyskać naturalny efekt. Przedłużanie rzęs jest znacznie dłuższym zabiegiem niż lifting rzęs. Jest to kolejna zaleta. Zabieg dzięki któremu uzyskamy długotrwały efekt podkręconych rzęs. Skręt rzęs utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Skręt nie niszczy się jeśli zabieg został prawidłowo wykonany i klientka zastosowała się do zaleceń. Podkręcenie rzęs mija wraz z wypadniętą rzęsą naturalną. Jest to naturalny proces. Jeśli klientka ma nadmierne wypadanie rzęs, efekt może przestać być widoczny szybciej. Prawidłowo wykonany lifting nie niszczy naturalnych rzęs. Przeciwwskazania do liftingu rzęs są takie same jak w przypadku przedłużania rzęs np. infekcje oczu, trichotillomania, zespół suchego oka. Zaletą liftingu jest fakt, że może skorzystać z niego znacznie więcej klientek niż w przypadku przedłużania ze względu na brak alergii. Osoby, które są uczulone na cyjanoakryl nie mogą korzystać z przedłużania, a preparaty do liftingu nie są silnie alergizujące.

Na czym polega lifting rzęs?

To przede wszystkim uniesienie i podkręcenie rzęs naturalnych. Odbywa się to za pomocą określonych produktów. Ale zacznijmy od początku. Każdy włos zbudowany jest z keratyny, która zawiera cysteinę. Cysteina tworzy wiązanie dwusiarczkowe, które powoduje trwałą konstrukcję włosa. To w jaki sposób jest ułożone takie wiązanie decyduje jakie są włosy – proste, kręcone, grube czy cienkie. Preparaty wykorzystywane podczas liftingu powodują zniszczenie tych wiązań, co daje nam możliwość zdecydowania jaki skręt chcemy uzyskać.

W jaki sposób powstaje nowy skręt?

Aby nadać nowy skręt musimy użyć odpowiedniego wałeczka. Przyklejamy go na górną powiekę jak najbliżej nasady rzęs. W zależności jakiej długości są rzęsy naturalne i jaki efekt chcemy uzyskać to wybieramy określony rozmiar wałka. Na wałeczek nawijane są rzęsy naturalne i za pomocą kleju, przyklejane do niego. Należy to zrobić bardzo starannie i dokładnie. Preparaty ze składnikami aktywnymi nakładane są bezpośrednio od nasady rzęs na określony czas. Szerokość miejsca, w którym nakładane są preparaty określa nam czy rzęsy mają być mocno podkręcone czy delikatnie.

Lifting rzęs cena

Koszt zabiegu jest w granicy 100-170zł. Większe miasta mają to do siebie, że ceny za zabiegi kosmetyczne są nieco wyższe niż w mniejszych. Warszawa będzie miała wyższą cenę niż np. Toruń.

Pielęgnacja po liftingu

Pielęgnacja polega na unikaniu moczenia rzęs i tłustych preparatów przez 24h po zabiegu. Po upłynięciu tego czasu można malować rzęsy itd.

Preparaty używane podczas zabiegu

Używamy preparaty, które zmieniają skręt rzęs, ale również przeprowadzona jest laminacja. Laminowanie rzęs to nakładanie substancji odżywczych, które sprawiają, że rzęsy są pogrubione, odżywione co korzystnie wpływa na ich kondycję i wygląd. Rzęsy po liftingu i laminacji są podkręcone, grubsze, wyglądają na zdrowsze.

Podsumowanie

Lifting rzęs stał się bardzo popularny wśród stylistek, które zajmują się pielęgnacją oczu. Lifting rzęs pociągnął za sobą również zabieg laminacji brwi. Wiele stylistek proponuje kompleksową usługę liftingu rzęs i henna na brwi wraz z laminacją. Polega to na farbowaniu skóry i włosków brwi i nadanie kształtu brwi wraz ze zmianą ułożenia włosków. Zabiegi te cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza w tym momencie, gdzie dążymy do naturalności, a zabieg liftingu właśnie taki efekt nam da.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel