Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Początek kariery stylistki. Czym się sugerować wybierając pierwsze i kolejne szkoleni?

2024-05-23

Początek kariery stylistki. Czym się sugerować wybierając pierwsze i kolejne szkoleni?

Początek kariery stylistki. Czym się sugerować wybierając pierwsze i kolejne szkoleni?

W obecnym czasie, ze względu na panującą epidemię w kraju, wiele osób zastanawia się nad przebranżowieniem. Czasem sytuacja życiowa zmusza nas do zmiany pracy, zawodu, często wymaga od nas też dodatkowego wykształcenia. Jako instruktor stylizacji rzęs dostaję ostatnio wiele wiadomości z pytaniami o szkolenia. Nie są to jednak pytania organizacyjne na jakie przychodzi mi odpowiadać często, które dotyczą ceny, terminu, ilości godzin itp. Właśnie to skłoniło mnie do napisania tego tekstu.

Dzisiaj osoby zainteresowane kursem pytają mnie między innymi:

Jak można wykorzystać umiejętności nabyte na kursie w przyszłości?
Czy potrzebne jest wykształcenie kosmetyczne/kosmetologiczne?
Jak długo zajmie mi przebranżowienie się?
Czy mam szanse zaistnieć na tym rynku i realnie zarabiać?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te wszystkie pytania. Tempo rozwoju w jakiejkolwiek dziedzinie jest bardzo indywidualną sprawą i to zależy tylko od nas, jak prędko będziemy osiągać nasze cele. Ja dzisiaj mogę podpowiedzieć Ci jak zacząć przygodę ze stylizacją rzęs.

Aby zdobyć potrzebne Ci umiejętności nie musisz mieć wykształcenia kosmetycznego. Nie jest to konieczne, ale jeśli już masz jakąkolwiek wiedzę w tej dziedzinie, na pewno będzie Ci dużo łatwiej na początku tej przygody. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego szkolenia, które będzie łączyło w sobie obszerną część teoretyczną, trening praktyczny i pracę na modelce. Jeśli myślisz o kursie stylizacji rzęs, nie wybieraj szkolenia łączącego wszystkie metody. Wbrew pozorom, metoda 1:1 jest najtrudniejsza ze wszystkich. To na tym kursie nauczysz się podstaw, które są bardzo ważne w dalszych etapach rozwoju. Zawsze powtarzam, że dla stylistki rzęs metoda 1:1 jest jak alfabet.

Ważnym wyznacznikiem poziomu kursu jest jego cena.

Nie da się ukryć, że szkolenia z zakresu stylizacji rzęs należą do drogich i tutaj sprawdza się powiedzenie „co tanie to drogie”. Porządny instruktor, który ma doświadczenie i jest świetny w swoim fachu, nie przekaże Ci swojej cennej wiedzy za półdarmo. Szkolenia za 200-400 zł nie są niczego warte. Jeśli zdecydujesz się na takie tanie szkolenie, to powinnaś się obawiać, czy Instruktor w pełni przygotuje Cię do tej profesji. Niestety najczęściej bywa tak, że po wydaniu na kurs 200 zł kursantki nie mają podstawowej wiedzy na temat zabiegu. Kończy się to tym, że się zniechęcają albo wydają kolejne pieniądze na doszkolenie się. Ponadto mija dużo czasu, zanim sięgają po kolejne szkolenia. Zatem czym się kierować, wybierając kurs podstawowy? Oprócz ceny szkolenia, oczywiście ważny jest warsztat Instruktora, estetyczność jego prac, czasem też osiągnięcia, choć to ostatnie nie jest obowiązkową cechą instruktora. Mistrzostwa stylizacji rzęs nie są bowiem dla każdego. W mojej ocenie, najważniejsze przy wyborze instruktora są zdjęcia prac kursantek. Co ważne, zapytaj przy zapisie na szkolenie o kontakt z instruktorem po zakończonym kursie. Ja zawsze śledzę postępy moich kursantek, proszę o wysyłanie zdjęć prac, pytam jak im idzie trening. Pamiętaj, dobry instruktor poprowadzi Cię za rękę i podpowie kiedy będziesz gotowa na kolejne szkolenie, ale i Ty będziesz musiała wykazać się ciężką pracą ????

W internecie krąży mnóstwo filmików, zdjęć i artykułów dotyczących podstaw stylizacji rzęs. Uważam, że bardzo dobrze jest korzystać z tego w ramach pogłębiania wiedzy, czy utrwalenia. Nie można jednak absolutnie traktować tego typu materiałów jako jedynego źródła wiedzy na temat stylizacji rzęs. Film na YouTube nie zastąpi nigdy prawdziwego szkolenia ani pracy na modelce i bez kursu możesz jedynie nauczyć się złych nawyków, które później będzie bardzo trudno zwalczyć.

Istnieją też pewne cechy i umiejętności, dzięki którym szybciej osiągniesz sukces w „rzęsowej” branży.

Idealna kandydatka na stylistkę rzęs to taka, która nie poddaje się łatwo i ma poczucie estetyki. Upór i cierpliwość to cecha must have w tym zawodzie ???? Dlaczego? Dlatego, że jest to praca bardzo precyzyjna, trudna, wymagająca dużego skupienia i przede wszystkim pochłaniająca mnóstwo czasu. Początki nie są łatwe. Sama synchronizacja rąk przysparza moim kursantkom niemałe problemy. Ważne jest jednak, aby się nie poddawać i trenować.

Branża stylizacji rzęs wymaga też ciągłego rozwoju, ale zapewniam Cię, że jak złapiesz „rzęsowego bakcyla”, to każde następne szkolenie będzie ogromną przyjemnością, a praca stanie się Twoją największą pasją ????

Pracuję jako stylistka rzęs od prawie 9 lat. Kocham to co robię i mogę śmiało stwierdzić, że jest to najwspanialszy zawód świata ???? Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę ze stylizacją rzęs, to razem z Zespołem Looksus Lashes zapraszam na szkolenia w całej Polsce. Zajrzyj do zakładki „Instruktorki” i znajdź odpowiednią w swojej okolicy.

Karolina Kempka – z wykształcenia kosmetolog. Stylizacją rzęs zajmuje się od 2011 roku. Swoją wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w stylizacji rzęs przekazuje jako Instruktor Looksus Lashes w Salonie Rzęsodzieło Karolina Kempka w Jaworznie, w województwie śląskim. „Jako Instruktor bardzo dbam o kontakt z kursantką już po zakończonym szkoleniu. Staram się na bieżąco śledzić postępy moich uczniów i pomagać im w każdej sytuacji. Stylizacja rzęs jest moją wielką pasją, ale też wiem jaką drogę trzeba przejść, aby znaleźć się na szczycie. Właśnie dlatego jestem mentorem, który nie opuści kursantki po wyjściu z sali szkoleniowej. Motywuję, dopinguję i przekazuję konstruktywną krytykę.”

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel