Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Produkty do przygotowania rzęs do zabiegu

2024-05-23

Produkty do przygotowania rzęs do zabiegu

Produkty do przygotowania rzęs do zabiegu

Podczas przygotowania oraz w trakcie zabiegu stylizacji rzęs konieczne jest użycie kilku produktów. Na rynku mamy dostępne produkty do zabiegu, jednak bardzo istotne jest to, w jaki sposób mamy je używać i w którym momencie.

Żeby zabieg przedłużania rzęs mógł być trwały i poprawnie wykonany, na samym początku rzęsy muszą zostać dokładnie oczyszczone z pozostałości po makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Do oczyszczenia rzęs najlepszym produktem jest szampon. Jest on w formie pianki, który jest delikatny, jednak przy użyciu pędzelka jesteśmy w stanie dokładnie domyć powiekę i przestrzenie między rzęsami. Ważne jest, aby taki szampon miał odpowiednie PH, które jest bezpieczne zarówno dla rzęs jak i dla skóry. Aby nie podrażnić skóry, szampon powinien mieć PH równe około 6. Do pielęgnacji w domu często poleca się szampon dla dzieci, jednak nie powinno się go używać, dlatego, że jego PH wynosi około 7, a stosowanie tak wysokiego PH na skórę nie jest wskazane. Z drugiej strony mamy płyn do higieny intymnej jako „świetny” produkt oczyszczający rzęsy. Jego PH jest kwaśne, jest to pożądane podczas stosowania do higieny intymnej, ale nie do utrzymania rzęs w czystości. Szampon to bezpieczne i najwygodniejsze rozwiązanie. Dodatkowo można go stosować do pielęgnacji domowej.

Kolejnym produktem, aby odpowiednio przygotować rzęsy do zabiegu jest Cleaner. Jego zadaniem jest oczyścić pozostałe zanieczyszczenia z rzęs i odtłuścić je. Nie każdy używa szamponu i niektóre stylistki jako pierwszego produktu używają właśnie cleaner. Używany jest za pomocą aplikatorów bezwłókienkowych na całą długość rzęs. Rzęsy do przedłużania muszą być bardzo dokładnie oczyszczone, pamiętaj o tym.

Kiedy rzęsy są już oczyszczone i odtłuszczone to możemy użyć Primera. Preparat ten powoduje lepszą przyczepność rzęsy do kleju. Używany w momencie kiedy praca kleju jest wydłużona lub warunki w pomieszczeniu nie są sprzyjające dla pracy kleju. Nie wszystkie stylistki go używają, jednak kiedyś uczono, że używa się go zawsze. Jeśli już go używasz to pamiętaj, że jest tylko i wyłącznie do użytku blisko nasady rzęs, nie na całą długość rzęs.

Na rynku dostępne są również przyspieszacze do kleju, które przesmarowane na pasek rzęs syntetycznych powodują, że klej pracuje szybciej. Podobne działanie ma primer oraz octenisept. A jeśli masz do czynienia z rzęsami problematycznymi, które są tłuste, klientka cierpi na choroby hormonalne, autoimmunologiczne, jest w ciąży lub ma cukrzycę Twoja praca może być dość trudna. Takie rzęsy nie zawsze współpracują. Jeśli wszystkie wyżej wymienione sposoby przygotowania rzęs nie zdają egzaminu, aby spowodować, że kępki będą się przyklejać do rzęs naturalnych, możesz użyć roztwór sody oczyszczonej. Spowoduje, że rzęsa będzie miała odczyn zasadowy i będzie to idealne środowisko dla pracy z klejem. Dodatkowo pamiętaj, że podczas pracy z trudnymi rzęsami powinnaś użyć cleanera/primera kilka razy w trakcie całego zabiegu.

Zabieg przedłużania rzęs wymaga odpowiedniego przygotowania, aby jakość aplikacji była na jak najwyższym poziomie. Jest to jeden z głównych czynników trwałej aplikacji. Zależy nam, aby klientki ceniły sobie jakość wykonywanego przez nas zabiegu a co za tym idzie wracały do nas na uzupełnienie. Należy pamiętać o podstawowych produktach, których nigdy nie może zabraknąć w gabinecie stylistki rzęs.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel