Jeśli masz problem z zalogowaniem się do swojego konta, skorzystaj z opcji resetowania hasła (Nie pamiętam loginu lub hasła)
20% RABATU z kodem LATO20 dla zakupów na kwotę min. 220 zł
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przedłużanie rzęs krok po kroku

2024-05-23

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Przedłużanie rzęs krok po kroku

Zabieg przedłużania naturalnych rzęs to zabieg, który znacznie odmieni spojrzenie. Rzęsy naturalne zyskają długość, a nawet objętość, która jest bardzo pożądana przez klientki. Przedłużanie rzęs jest idealnym rozwiązaniem dla klientek, które nie chcą wykonywać codziennego makijażu. Z pewnością zyskają czas, a oprawa oka nie będzie gorsza niż ta w codziennym makijażu.

Sztuczne rzęsy wykorzystywane do zabiegu

Przedłużanie rzęs można wykonać metodą podstawową czyli jedna rzęsa syntetyczna jest przyklejana do jednej naturalnej rzęsy klientki. Rzęsy wykorzystywane do tej metody są grubsze.

Zabieg przedłużania rzęs metodą objętościową polega na doklejeniu stworzonej kępki, która w zależności jaką objętość wykonujemy zawiera 2,3,4 i więcej cienkich rzęs. Kępka jest budowana podczas zabiegu. Rzęsy są cienkie i bardzo cienkie.

Do przedłużania rzęs wykorzystywane są rzęsy występujące w różnych grubościach w zależności od metody. Rzęsy wykonane są z wysokiej jakości włókna, które przypomina z budowy naturalną rzęsę. Rzęsy syntetyczne są elastyczne, odporne na zginanie. Dostępne są również różne skręty rzęs, które dobieramy indywidualnie do klientki.

Przedłużanie naturalnych rzęs krok po kroku

Zacznijmy od początku. Zaczynamy od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z klientką. Dopytujemy o reakcje alergiczne, pożądany efekt, prosimy, aby zdjęła szkła kontaktowe oraz wyjaśniamy zalecenia po zabiegu. W razie konieczności wyjaśniamy wszystkie niejasności oraz wątpliwości związane z zabiegiem. Wszystkie ważne informacje wpisujemy w kartę zabiegową.

 
Kiedy karta zabiegowa zostanie wypełniona można przejść do rozpoczęcia zabiegu. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej. Klientki mają czas, aby się zrelaksować przy ulubionej muzyce lub w ciszy. Warto zaopatrzyć się w kocyk. Z pewnością umili to czas zabiegu.

W tym momencie przygotowujemy rzęsy, które będziemy używać podczas zabiegu. Przyklejamy je na podstawkę do rzęs. Produkty jak taśmy, płatki, cleaner, primer, szczoteczki, aplikatory warto mieć już przygotowane zanim klientka przyjdzie na zabieg. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić wtedy czas na szukanie każdego z powyższych produktów.

Na samym początku należy zacząć od demakijażu oczu oraz dokładnie oczyścić rzęsy i przygotować je do zabiegu. Świetnym produktem jest szampon do rzęs, który występuje w formie pianki. Oczyści nie tylko rzęsy, ale również brzeg powieki oraz całą powiekę.

 
Po wstępnym oczyszczeniu rzęs szamponem należy odseparować rzęsy dolne od górnych. Wystarczy specjalną taśmą lub płatkiem przykryć dolne rzęsy. Zalecane jest, aby używać kilku kawałków taśmy lub z nacięciami. Pozwoli to na nie podnoszenie się taśmy, która mogłaby wbijać się w oko i powodować dyskomfort. W przypadku używania płatków, kosmetyczka musi mieć pewność, że klientka nie ma alergii na płatki pod oczy. Warstwa żelu może powodować reakcję alergiczną, dlatego świetną alternatywą są różnego rodzaju taśmy. Spośród kilku dostępnych wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej.


W tym momencie warto również wykonać mapowanie czyli zaplanowanie aplikacji. W którym miejscu będą używane jakie długości oraz skręty sztucznych rzęs. Widoczna mapka na płatku lub taśmie pozwoli na sprawny i precyzyjny zabieg, który wykonasz bez pomyłek. Nie będziesz tracić czasu na zastanawianie się jaki rozmiar należy użyć w danym miejscu. To również moment, aby wybrać rzęsy używane podczas zabiegu. Wszystkie długości oraz grubości dobieramy tak, aby nie spowodować uszkodzeń rzęs naturalnych.

 
Taśmy możesz również użyć, aby podciągnąć nadmiar fałdu skórnego, który utrudnia wykonanie zabiegu. Dodatkowo ich użycie jest bardzo pomocne podczas wyklejania krótkich rzęs w kąciku wewnętrznym.

Kiedy dolne rzęsy są już zabezpieczone, należy przejść do oczyszczenia rzęs z użyciem cleanera. Każdą rzęsę należy przesmarować cleanerem, który dokładnie oczyszcza naturalne rzęsy z pozostałości po makijażu oraz innych zanieczyszczeń. Jeżeli w gabinecie kosmetycznym występują warunki, które nie są sprzyjające dla pracy kleju warto wtedy przesmarować rzęsy od nasady primerem. Spowoduje on szybszą pracę kleju.

Kiedy rzęsy są już oczyszczone i przygotowane do zabiegu możemy przejść do przedłużania rzęs.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 wymaga odseparowania rzęsy naturalnej od pozostałych. Należy chwycić jedną sztuczną rzęsę z paska za pomocą pęsety, zanurzyć ją w kropli specjalnego kleju i położyć od spodu, góry lub boku naturalnej rzęsy. Czynność tę należy powtórzyć ze wszystkimi rzęsami. Podczas wykonania zabiegu należy pamiętać, aby rzęsy się nie posklejały. W trakcie zabiegu należy przeczesać rzęsy specjalną szczoteczką.


Kiedy zabieg jest już skończony, należy delikatnie sprawdzić, czy żadna rzęsa nie skleiła się z drugą. Jeżeli tak, to należy je delikatnie rozdzielić. Następnie powoli odkleić płatki lub taśmę, które zabezpieczają dolne rzęsy. Na sam koniec zabiegu dajemy chwilę klientce, aby doszła do siebie po takim czasie leżenia z zamkniętymi oczami, w tym czasie przypominamy o zaleceniach po zabiegu.

Metoda objętościowa

Jeżeli klientka chce posiadać gęste rzęsy to wykonanie metody klasycznej nie da nam pożądanego efektu. W tym wypadku proponujemy wykonanie zabiegu przedłużania rzęs metodą objętościową. Metoda ta cieszy się dużą popularnością ze względu na efekt końcowy, który jest lekki, ale daje możliwość zagęszczenia.

Procedura zabiegu jest taka sama jak w przypadku przedłużania rzęs metodą 1 do 1. Różnica jest w wyborze rzęs. Wybór rzęs sztucznych jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać idealną grubość do kondycji rzęs naturalnych klientki. Wybierając odpowiednią grubość sztucznych rzęs jesteśmy w stanie wykonać nawet naturalny efekt, co bardzo często wiąże się z zaskoczeniem klientek, które myślą, że przedłużone rzęsy metodą objętościową są przerysowane i bardzo mocno zaakcentowane.

Kiedy rzęsy są już wybrane, a rzęsy naturalne oczyszczone, można przejść do przedłużania rzęs.

W metodzie objętościowej doklejone rzęsy to kępki. Jest to zbiór kilku rzęs sztucznych, ułożonych w jedną rozłożystą kępkę. Kępki mogą zawierać dowolną ilość rzęs sztucznych w zależności od wybranej metody objętościowej 2D/3D/4D/5D/6D i nawet więcej.

Budowa kępek odbywa się różnymi metodami, w zależności od preferencji kosmetyczki, stylistki. Gotowa kępka, którą zanurzamy w kropli kleju pokryta jest specjalnym klejem, który w połączeniu z rzęsą naturalną spowoduje, że się ze sobą skleją. Klej wybierany do metod objętościowych powinien być szybki. Przedłużając rzęsy metodą 1 do 1 klej może być wolniejszy, jednak w przypadku objętości już nie do końca. Pęsety wybierane są indywidualnie dla stylistki w zależności jaką metodą tworzy kępki.

Pozostała część zabiegu (sprawdzenie sklejek oraz odklejenie taśm lub płatków) pozostaje taka sama jak w przypadku metody 1:1.

Przedłużone rzęsy uwielbiane przez klientki

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to jeden z najbardziej wybieranych zabiegów przez klientki. Stylizacja rzęs nie tylko zmienia oprawę oka, ale również to sposób na zrezygnowanie z codziennego wykonywania makijażu oczu z użyciem tuszu do rzęs. Makijaż nie jest konieczny, a sztuczna rzęsa tak podkreśla oko, że z pewnością spełni oczekiwania klientek.

Aby przedłużanie rzęs nie spowodowało przeciążeń, należy indywidualnie dobrać sztuczne rzęsy. Rzęsy, które wykorzystywane są podczas zabiegu mają różne grubości, więc nie jest problemem ich odpowiednie wybranie.

Regularne uzupełnianie rzęs pozwoli klientce wyglądać świetnie pod warunkiem, że aplikacja nie zaszkodzi naturalnym rzęsom.

Środek pielęgnujący, który świetnie sprawdzi się w domu, aby zachować czystość rzęs to szampon do rzęs, ten sam, który jest wykorzystywany podczas zabiegu przez stylistkę. Na rzęsach osadza się brud, kurz i inne zanieczyszczenia więc należy zwrócić szczególną uwagę na higienę rzęs. Zaproponuj szampon klientce, aby mogła cieszyć się czystymi i zadbanymi rzęsami. Szampon oczyści rzęsy oraz przestrzenie pomiędzy nimi, ale również powieki.

Przedłużanie rzęs metodą podstawową jak i objętościową z pewnością zachęci dużo klientek do dłuższej współpracy z gabinetem kosmetycznym. Wygoda, ale przede wszystkim efekt wizualny to coś co zachwyci każdego.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixel